Cestovné poistenie kalkulačka

Skúsenosti

„S manželom sme sa rozhodli pre oddych na dovolenke. Pri jej plánovaní sme samozrejme myslel aj na cestovné poistenie, ktoré sme neobišli. Hľadali sme najjednoduchší a najrýchlejší spôsob pre vybavenie poistky na dovolenku. Na internete som našla podrobné recenzie na každú poisťovňu s kalkulačkou a uzavretím online. Ušetrilo mi to kopec času. Všetko sme vybavili doslova z obývačky. Pre budúce dovolenky alebo aj jednodňové výlety v prírode sa na tento web určite vrátime.“

Renáta, 41 rokov
Hodnotenie 5/5
hviezdicky

Cestovne poistenie kalkulackaPočas letného dovolenkového obdobia netreba zabúdať na ochranu pri vycestovaní vo forme cestovného poistenia. Poistenie vám nezaručí, že sa poistná udalosť nestane, ale zaručí vám finančnú podporu pri vzniku poistnej udalosti. Vybaviť si cestovné poistenie nestojí celý majetok a ani vám to nezaberie veľa času. Cestovné poistenie online uzavriete už do niekoľkých minút.

Čo všetko cestovné poistenie zahŕňa?

Poistenie liečebných nákladov v zahraničí – je to najdôležitejšia vec pri vycestovaní do zahraničia. Aký limit poistného plnenia si však zvoliť? Bežný je limit 100 000 eur, no ak cestujete do vyspelejších štátov, odporúčame zvoliť si poistné plnenie bez limitu.

V krajinách Európskej únie si v štátnych zdravotníckych zariadeniach vystačíte s európskym preukazom zdravotného poistenia, ktorý vám ponúka vaša zdravotná poisťovňa. Určite vám odporúčame sa pripoistiť v komerčnej poisťovni, pretože v krajinách, v ktorých sa nachádzajú najmä súkromné zdravotnícke zariadenia, vám preukaz stačiť nebude a za lekárske úkony si poriadne priplatíte.

Komerčné cestovné poistenie vám ponúka tieto služby

 

Úrazové poistenie

Pravdepodobnosť vzniku úrazu je na dovolenke oveľa vyššia ako doma, a preto sa treba pripoistiť aj na to. Úrazové poistenie kryje prípad smrti následkom úrazu, trvalé následky v dôsledku úrazu, čas nevyhnutný na liečenie úrazu. V prípade, že úraz vznikne, poistenie vám pomôže finančne prekonať jeho následky (dostanete odškodné, finančný príspevok v prípade práceneschopnosti…) Toto poistenie je bežne súčasťou poistných balíkov, no v prípade, že úraz poistený nemáte, pred dovolenkou si ho poistíte ľahko v ktorejkoľvek komerčnej poisťovni, ktoré ponúkajú aj rýchle úrazové poistenie online, a to za priaznivú cenu.

Poistenie batožiny

Na ďalekú cestu si beriete množstvo osobných vecí, oblečenia, cenností i drahú elektroniku. S batožinou sa vám môže na dovolenke stať množstvo vecí – poškodenie, krádež či strata. Aj pre tento prípad sa dá poistiť, aby ste nezostali bez vecí i bez peňazí.

Poistenie zodpovednosti za škodu v zahraničí

Kryje škody, ktoré vzniknú neúmyselným poškodením cudzieho majetku, neúmyselným ublížením niekomu inému, či neúmyselným usmrtením. V prípade, že niekomu poškodíte jeho majetok, poisťovňa mu vyplatí vzniknuté škody.  Toto poistenie spravidla nehradí škody spôsobené vedením motorových vozidiel.

Asistenčné služby

Využijete v prípade, že na dovolenku cestujete autom. Určite sa vám už stalo, že ste dostali defekt, pokazilo s vám auto, vybila sa vám batéria či stala nehoda. V takomto prípade zodvihnete telefón, nadiktujete číslo poistky a vysvetlite im váš problém. Asistenčná služba vám poradí, ako problém vyriešiť, zabezpečí odťahovú službu, výmenu defektu či poradí, kde je najbližší servis či nemocnica.

Poistenie storna

Každému sa môže stať, že tesne pred odletom na dovolenku ochorie alebo sa nemôže dovolenky zúčastniť. Cestovné kancelárie si však účtujú poplatok za zrušenie dovolenky. Poistenie storna vám kryje náklady na cestovné lístky, letenky, hotelový účet či zaplatený zájazd v cestovnej kancelárii. Pre ľudí, ktorí cestujú veľmi často, či už za prácou, za školou alebo sa dlhodobo nachádzajú  v zahraničí, existuje celoročné poistenie online. Rôzne poisťovne môžu poskytovať rôzne podmienky prispôsobené účelu cesty do zahraničia.

Postup pri uzatváraní cestovného poistenia online

        1. Vyplníte základné údaje – cieľ a účel cesty, trvanie pobytu v zahraničí, počet osôb
    • Vedľajšie údaje – dátumy narodenia zúčastnených osôb, prípadne rodné čísla osôb, rizikové činnosti osôb
  • Cena a rozsah poistného krytia – od toho, čo všetko poistka kryje sa odvíja a úmerne rastie aj cena poistenia. Je na vás, ktoré poistné udalosti si vyberiete.
  • Osobné údaje poistenca
  • Kontrola správnosti poskytnutých údajov
  • Platba – jednorazové cestovné poistenie online musíte, samozrejme, zaplatiť ihneď.

Facebook

27FanúšikoviaPáči sa