1. krok
Vyplňte ŠPZ v kalkulačke

2. krok
Porovnajte ponuky všetkých poisťovní

3. krok
Vyberte si najlepšie a najlacnejšie havarijné poistenie

Havarijné poistenie online kalkulačka

Porovnajte si havarijné poistenie v našej kalkulačke a ušetrite

✓ ONLINE VYBAVENIE CEZ INTERNET
Poistenie vybavíte z pohodlia domova

✓ POROVNANIE
Porovnanie všetkých poisťovní

✓ CENA
S online porovnaním na havarijnom poistení ušetríte

Skúsenosti

„Bol som nútený urýchlene vybaviť havaríjnu poistku, keďže auto som bral na leasing. Spočiatku som sa trochu obával, pretože nie som človek moderných technológii. Bol som však príjemne prekvapený a uzatvorenie poistky cez internet hodnotím veľmi kladne. Prehľadné zoradenie ponúk podľa ceny a ich krytia. Ušetril som kopec času, od teraz už len cez internet.“

Ľubo, 36 rokov
Hodnotenie 5/5
hviezdicky

Havarijné poistenie

Havarijne poistenie motorového vozidla je kompletné poistenie (nazývané aj KASKO), ktoré kryje poškodenie resp. zničenie vozidla v prípadoch: náraz vozidla do pevnej prekážky, stret s iným vozidlom, poškodenie čelného skla alebo iných skiel, krádež alebo poškodenie batožiny, úraz alebo trvalé zdravotné následky po havárii, poškodenie alebo zničenie požiarom resp. inými živlami (víchrica, zosuv pôdy, záplava, krupobitie, požiar, pád stromu a pod.), vandalizmus, vlámanie a krádež.

Je havarijné poistenie povinné?

Na Slovensku a ani v krajinách EÚ havarijná poistka nie je povinná. Povinné je iba uzatvorenie PZP. Havarijnú poistku však vyžadujú lízingové (úverové) spoločnosti. V prípade ak máte auto cez leasing tak je majetkom lízingovky až kým ho nesplatíte. Preto sa pri poistnom plnení vinkuluje v prospech lízingovej spoločnosti.

Ako uzatvoriť havarijnú poistku?

Havarijnú poistku uzatvára s poisťovňou držiteľ vozidla (osoba zapísaná v technickom preukaze resp. v osvedčení o evidencii vozidla). V prípade ak je na vozidlo uzatvorená nájomná zmluva s právom kúpy, havaríjnu si dojednáva nájomca vozidla. Poistku si jednoducho uzavriete online prostredníctvom kalkulačky, ktorá porovnáva všetky slovenské poisťovne.

ikona cta modra
HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Havarijné poistenie patrí medzi nepovinné poistenia. Od povinného zmluvného poistenia sa líši tým, že v prípade nehody chráni najmä vaše vozidlo, naopak PZP chráni vozidlo účastníka nehody.

Havarijné poistenie je obrovskou výhodou v prípade  vzniku poistnej udalosti a slúži na finančnú náhradu škody spôsobenú na vašom aute, prípadne na kúpu nového vozidla.

Na aké udalosti sa dá týmto poistením poistiť?

  • havária vozidla
  • krádež vozidla
  • poškodenie vandalmi
  • poškodenie prírodnými živlami
  • poškodenie čelného skla
  • úraz a trvalé následky úrazu vzniknuté pri havárii vozidla
  • poškodenie či krádež prepravovanej batožiny

a ako bonus sú tu asistenčné služby, ktoré zabezpečia: pomoc pri vzniku defektu, odtiahnutie vozidla pri vzniku poruchy, ubytovanie v núdzi po nehode, zabezpečenie náhradného vozidla po nehode, informačné či právne služby a i.

Ktoré podmienky majú najväčší vplyv na výšku havarijného poistenia?

  1. Spoluúčasť: je to čiastka, ktorou sa podieľate na vzniknutej škode. Je to teda zmluvne dohodnutá suma, ktorú vám poisťovňa odráta z výšky preplateného poistného plnenia. Udáva sa v percentách a najčastejšie je to 5% alebo 10%.
  2. Vek a s tým súvisiaca hodnota vozidla:

Havarijné poistenie si môžete uzavrieť na novú alebo aktuálnu hodnotu:

Nová  hodnotu: hodnota vášho auta sa vyráta z toho, akú malo hodnotu v roku jeho výroby. Pri čiastkovej škode budú uhradené náhradné diely, pri celkovej škode sa vyplatí zostatková hodnota vozidla.

Aktuálna hodnota: v tomto prípade sa do úvahy berie vek a opotrebovanie vášho vozidla. Oproti poistke za novú hodnotu, je tento variant lacnejší.

  1. Rozsah poistného krytia, ktorý si klient zvolí

Aká je územná platnosť poistenia?

pre väčšinu prípadov platí platnosť na celom území SR, prípadne vo vybraných štátoch EÚ

Čo ovplyvňuje výšku poistného plnenia?

Hlavným prvkom ovplyvňujúci sumu, ktorú vám poisťovňa vyplatí, je výška škody a taktiež spoluúčasti. Pri vzniku totálnej škody či ukradnutí vozidla sa výška poistného plnenia vypočítava z hodnoty vozidla v čase vzniku poistnej udalosti. Každá poisťovňa má v zmluve zafixovanú maximálnu hranicu – 80 – 90%.

Bonus za bezškodový priebeh môže výrazne znížiť výšku vášho poistného!

Konkrétnu výšku vášho poistného vám vypočíta konkrétna poisťovňa na základe vyššie spomínaných kritérií. Dôkladne si preštudujte a porovnajte podmienky viacerých poisťovní.

ikona cta modra
HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Užitočné články o havaríjnom poistení

Poistenie pre nové auto

Poistenie pre nové auto

0
Kúpa nové motorového vozidla je už výsadou mnohých ľudí. Len do marca 2024 zaznamenal Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky celkový počet 7 754 registrovaných...
Poistenie GAP

Poistenie GAP (Guaranteed Asset Protection)

0
Skratka „GAP“ pochádza z angličtiny a už samotná má svoj význam - znamená „medzera“. Písmená sú skratkou „Guaranteed Asset Protection“, čo sa dá  preložiť...
Vypocet havarijneho poistenia

Výpočet havarijného poistenia

0
Nestačí vám len zákonná poistka a hľadáte poistenie, ktoré by ochránilo aj vaše auto? V tom prípade potrebujete havarijné poistenie, nazývané aj Kasko. Pre autá, motocykle...
Porovnanie havarijneho poistenia

Porovnanie havarijného poistenia

0
Ak ste sa rozhodli dojednať si pre svoje vozidlo havarijné poistenie a chcete získať najlepší pomer medzi výhodnou cenou a komplexnou ochranou, porovnanie havarijného poistenia je...
Poistenie auta online

Poistenie auta online

0
Kúpili ste si nové alebo jazdené auto a hľadáte možnosť, ako ho čo najlacnejšie, najrýchlejšie, najlepšie a najpohodlnejšie poistiť? Riešením je internet, ktorý už aj v tomto...

Hodnotenie:

4.9/5 - (80 votes)