Havarijné poistenie online

0
256

Havarijné poistenie, nazývané aj Kasko poistenie, sa teší u motoristov čoraz väčšej obľube. Jedným z dôvodom je, že vďaka pokroku na internete už nie je potrebné jeho náročné vybavovanie osobne na pobočke poisťovne, ale na dojednanie poistky vám stačí hoci aj len váš mobil. Havarijné poistenie auta, motorky či iného vozidla totiž vybavíte už aj online.

Veľkou výhodou riešenia Kasko poistenia cez internet je možnosť rýchleho a komplexného porovnania všetkých poisťovní a balíčkov havarijného poistenia. Viete si tak nájsť nielen najlacnejšie poistenie auta, ale predovšetkým poistenie presne na mieru vašej situácii.

Podobne ako pri zákonnej poistke, aj havarijné poistenie ponúka na trhu viacero poisťovní. Či už ide o Allianz, Kooperativu alebo Generali, všetky poisťovne ponúkajúce toto poistenie s vybavením osobne na pobočke umožňujú jeho dojednanie aj cez internet. Dôležité je však zvoliť správny porovnávač a online kalkulačku, ktoré vám celý proces umožnia.

ikona cta modra
HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Havarijné poistenie online a jeho najväčšie výhody

Uzatvoriť havarijné poistenie cez internet so sebou prináša viacero výhod. Kým v minulosti ste museli osobne navštíviť poisťovňu alebo využiť služby sprostredkovateľov, čo bolo časovo náročné, dnes viete vybaviť poistenie behom niekoľkých minút.

Kasko poistenie je možné dojednať osobne na pobočke alebo u sprostredkovateľa, ale už aj cez internet a to prostredníctvom online kalkulačiek a porovnávacích služieb.

V prípade online riešenia havarijného poistenia je možné dojednať toto poistenie cez počítač, tablet aj telefón a to bez ohľadu na to, kde sa nachádzate.

Spoločne s havarijným poistením si viete vybaviť cez internet aj zákonnú poistku.

Uzatvorenie havarijného poistenia cez internet samozrejme neznamená, že nemusíte absolvovať fyzickú obhliadku vozidla. To ale neznamená žiadne veľké starosti navyše, práve naopak, obhliadka je až po vzájomnej dohode a väčšina poisťovní sa vám snaží vyjsť maximálne v ústrety tak v otázke termínu a času, ako aj v otázke miesta obhliadky.

Uzatvorenie Kasko poistenia cez internet má pre vás aj ďalšie výhody:

 • v prípade využitia porovnávača máte možnosť na jednom mieste porovnať všetky podmienky týkajúce sa poistenia a to od ceny až po asistenčné služby
 • veľkým plusom je aj možnosť získať cenu poistného na mieru a to presne v závislosti od parametrov vozidla alebo údajov o vlastníkovi vrátane zohľadnenia bonusov
 • všetko vyriešite z pohodlia domova a veľmi rýchlo, samotné porovnanie a výpočet poistenia sú záležitosťou niekoľkých minút a zopár kliknutí
 • poistenie si viete uzavrieť aj cez mobilný telefón alebo tablet s pripojením na internet, čo sa hodí napríklad vtedy, ak kupujete vozidlo v bazári alebo u predajcu

NIELEN DOJEDNANIE, ALE AJ PLATBA ONLINE

Okrem uzatvorenie havarijného poistenia cez internet je výhodou aj to, že viete poistné za poistenie tiež zaplatiť bez toho, aby ste museli niekam ísť. Najčastejšie sa využíva platba cez internet banking, celý proces zaberie nanajvýš niekoľko minút.

Čo havarijné poistenie online zahŕňa a čo pokrýva

Kasko poistenie je určené pre tých motoristov, ktorí hľadajú komplexnú ochranu pre seba a svoje vozidlo. Poisťovne ponúkajú havarijné poistenie v rôznej šírke poistných balíkov, niektoré umožňujú si ho doslova „vyskladať“ z jednotlivých oblastí poistného krytia.

Samotné havarijné poistenie pokrýva predovšetkým tieto udalosti:

Poškodenie vozidla v dôsledku havárie: Najdôležitejšou dalosťou, na ktorú sa havarijné poistenie vzťahuje, je pokrytie škôd vyplývajúcich z havárie. Nezáleží pri tom na tom, či ste na vine alebo nie, Kasko poistenie kryje všetky tieto udalosti. Poistenie pokrýva poškodenia časti vozidla ako aj totálnu škodu, kedy však treba dať pozor na pokles hodnoty vozidla.

Poškodenie následkom živlov: Okrem škôd spôsobených haváriou kryje havarijné poistenie aj následky škôd zapríčinených živelnými udalosťami. V tomto prípade ide o škody na poistenom vozidle spôsobené napríklad požiarom, krupobitím či záplavami, niektoré poisťovne do tejto skupiny rátajú aj škody na elektrických kábloch spôsobené hlodavcami.

Krádež a odcudzenie: Jedným z najčastejších dôvodov, pre ktorý motoristi uzatvárajú havarijné poistenie, je pokrytie škody spôsobenej krádežou alebo odcudzením poisteného motorového vozidla. V tomto prípade pokrýva Kasko poistenie najčastejšie aktuálnu hodnotu auta, ak sa chcete chrániť pred jej poklesom, je možné si dojednať tzv. GAP poistenie.

Stret vozidla so zverou: Havarijné poistenie pokrýva aj škody, ktoré môžu vzniknúť na poistenom vozidle následkom stretu či nehody nielen s iným bežným účastníkom cestnej premávky, ale aj so zverou. Najčastejšie ide o stret s tzv. divou alebo poľovnou zverou, no niektoré poisťovne kryjú aj škody spôsobené poškodením vozidla domácimi zvieratami.

Poškodenie vandalizmom: Súčasťou Kasko poistenia, alebo ako špeciálne dojednávané pripoistenie, môže byť aj pokrytie nákladov a škôd zapríčinených vandalizmom. Toto krytie sa týka napríklad poškodenia pneumatík, karosérie a laku, spätných zrkadiel alebo iných častí vozidla, prípadne vozidla ako celku. Poistenie kryje aj škody spôsobené vlámaním.

Škody na sklách: Havarijné poistenie pokrýva aj škody spôsobené poškodením, zničením alebo stratou skla na vozidle. Konkrétne poistné podmienky a šírka poistného krytia závisia od každej poisťovne, niektoré kryjú škody len na čelnom skle, iné na všetkých sklách. Toto poistenie sa hodí aj vtedy, ak vzniknú praskliny na čelnom skle od odleteného kamienka.

Ochrana posádky: V rámci Kasko poistenia je možné dojednať poistenie nielen samotného vozidla, ale aj posádky v ňom. Za týmto účelom môže byť súčasťou havarijného poistenia aj úrazové poistenie vodiča alebo všetkých cestujúcich a rovnako tak aj poistenie batožiny. Úrazové poistenie kryje náklady pri trvalých následkoch alebo v dôsledku smrti.

Asistenčné služby: K havarijnému poisteniu poisťovne pribalia aj asistenciu v prípade poruchy, problémov, nehody alebo krádeže poisteného vozidla. Táto asistencia môže mať technickú aj právnu formu a platí nielen na území Slovenskej republiky, ale rovnako tak aj v zahraničí. Viaceré poisťovne ponúkajú aj možnosť zaplatiť si širšie služby.

ikona cta modra
HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Ktoré poisťovne ponúkajú havarijné poistenie online

Havarijné poistenie vozidiel ponúka na našom trhu aktuálne 12 poisťovní. Rozsah poistných balíkov a ponuka poistenia je rovnaká pre poistenie dojednávané osobne, ako aj pre poistenie dojednávané online cez internet. Rozdiel je však medzi poisťovňami navzájom.

Tu je prehľad poisťovní, u ktorých si viete dojednať Kasko poistenie:

Allianz – Slovenská poisťovňa: Výber poistenia vozidla presne na mieru v rôznych balíkoch ponúka pre motoristov Allianz poisťovňa. V rámci jednej zmluvy môžete mať s havarijným aj zákonné poistenie, v prípade výberu najvyššieho balíka získate aj poistenie finančnej straty, čiže GAP poistenie. Na výber sú 4 balíky a to Comfort, Plus, Extra a najvyšší Max.

Axa: Ak si vyberiete havarijné poistenie v poisťovni Axa, môžete si zvoliť jeden z troch balíčkov a to Go Mini, Go Klasik a Go Maxi. Aj tu platí, že v tom najvyššom balíčku máte komplexnú ochranu vrátane GAP poistenia. Ak by ste vyžadovali ešte širšiu paletu poistného krytia, môžete si zvoliť jednotlivé pripoistenia, napríklad pripoistenie skiel či úrazu.

Collonade Insurance: Kasko poistenie osobného alebo aj nákladného vozidla si viete dojednať tiež v poisťovni Collonade Insurance. Poistenie platí na území celej Európy a zahŕňa poškodenie vozidla aj jeho krádež a odcudzenie. Súčasťou poistenia sú aj asistenčné služby a aj tu je možné dojednať si pripoistenia, napríklad pre náklady náhradného vozidla.

ČSOB: Havarijné poistenie vozidiel do 3,5 tony viete vybaviť aj v poisťovni ČSOB a to či už vrátane štandardnej alebo aj vrátane mimoriadnej výbavy. Poistenie kryje poškodenie alebo zničenie vozidla a to aj vrátane krádeže alebo poškodenia hlodavcami. Dojednať si viete voliteľné pripoistenia, pričom súčasťou Kasko poistenia sú aj rozsiahle asistenčné služby.

Generali: Kasko poistenie pre motorové vozidlo si viete uzatvoriť aj v poisťovni Generali, kde máte na výber 4 rozličné balíky poistenia a to Basic, Plus, Komfort a Extra. Balíky sa odlišujú šírkou poistného krytia, pričom poistiť si môžete vozidlá do 3,5 tony a vo veku najviac 15 rokov. Cenu poistenia si viete znížiť poistením len nezavinených škôd.

Genertel: Veľkú voľnosť a zároveň komplexnosť pri havarijnom poistení ponúka pre motoristov aj poisťovňa Genertel. V jej prípade si viete k základnému balíku pokrývajúcemu haváriu, živelné škody a vandalizmus dojednať ďalšie pripoistenia presne na mieru. K poisteniu sú aj asistenčné služby a v prípade potreby náhradné vozidlo až na 3 dni.

Groupama: Poisťovňa Groupama ponúka havarijné poistenie pod názvom Bezpečná jazda. Poistenie kryje škody spôsobené vášmu vozidlu v dôsledku rozličných udalostí a zahŕňa napríklad aj poistenie batožiny a úrazové poistenie. Vybrať si viete z 3 balíkov a v prípade nutnosti výmeny alebo opravy čelného skla je k dispozícii aj služba Pick Up servis.

Komunálna poisťovňa: Kasko poistenie pre motoristov ponúka aj Komunálna poisťovňa a to v 4 rôznych balíkoch s odlišnou šírkou poistného krytia. Veľký výber sa týka aj spoluúčasti k havarijnému poisteniu, kde si môžete skombinovať rôzne percento spoluúčasti a jej absolútnu výšku. K poisteniu si viete dojednať aj pripoistenia vrátane GAP poistenia.

Kooperativa: Kompletné Kasko poistenie má pre motoristov pripravené aj poisťovňa Kooperativa a to v dvoch balíkoch Basic a Optimum. Už základný balík ponúka dostatočnú poistnú ochranu, k havarijnému poisteniu si viete dojednať aj poistenie finančnej straty GAP. Súčasťou ponuky poistenia sú aj zľavy za bezškodový priebeh a asistenčné služby.

Union: Výber havarijného poistenia presne na mieru ponúka pre vodičov osobných aj ľahkých úžitkových vozidiel poisťova Union. Ku Kasko poisteniu si viete dojednať aj 6 ďalších pripoistení, samozrejmosťou sú asistenčné služby k dispozícii 24 hodín denne. Za výhodných podmienok viete využiť aj najčastejšie kombinácie poistných krytí.

Uniqa: Havarijné Kasko poistenie pod názvom Auto & Voľnosť ponúka poisťovňa Uniqa. Toto poistenie pokrýva škody spôsobené vlastným aj cudzím zavinením, živlami, vandalizmom či krádežou, k poisteniu si viete dokombinovať aj viacero pripoistení pre špecifické situácie. Veľkým plusom je, že prvá škoda nemá žiaden vplyv na bonus.

Wüstenrot: Poslednou poisťovňou v tomto prehľade, ktorá ponúka havarijné poistenie, je poisťovňa Wüstenrot. Na výber máte 3 rôzne balíky havarijného poistenia, pričom dojednať si viete aj krytie škôd na časti vozidla alebo jeho doplnkovej výbave. K poisteniu získate zľavu za vek vozidla a vernostné zľavy, výhodou je nadštandardná asistencia pre každého.

Cena za havarijné poistenie online

Havarijné poistenie je možné dojednať cez internet obvykle za výhodnejších cenových podmienok, ako v prípade bežného dojednania poistky osobne. Dôvodom je, že poisťovne pri tomto spôsobe uzatvorenia poistnej zmluvy ponúkajú k poisteniu dodatočnú zľavu.

Okrem nej však na výslednú cenu za Kasko poistenie vplývajú aj ďalšie faktory:

 • parametre vozidla, najmä ide vek poisťovaného vozidla a technické parametre vozidla, napríklad výkon v kW alebo o objem motora, prípadne aj o značku a model
 • údaje o vlastníkovi, kde sa za rizikovejších obvykle pokladajú motoristi v nižšom veku a z väčších miest, naopak, nižšie poistné majú seniori z menších miest a vidieka
 • bezškodový priebeh, čiže doba, kedy neprišlo k škode alebo poistnej udalosti hradenej z havarijného poistenia, zľava za bezškodový priebeh môže byť aj 60 %
 • zvýhodnenia, zľavy a akcie obchodného typu, napríklad pri platbe poistného na rok vopred, pri poistení viacerých áut alebo pri využití iných služieb poisťovne

VÝPOČET NA MIERU

Pokiaľ využijete kvalitné online poistné kalkulačky, presnú cenu poistného vám tieto kalkulačky vypočítajú na mieru. Zohľadnia pri tom všetky spomínané bonusy, ale predovšetkým parametre vozidla a údaje o poistníkovi, napríklad jeho vek a bydlisko.

ikona cta modra
HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Najčastejšie otázky o havarijnom poistení online

V súvislosti s havarijným poistením sa motoristi a majitelia vozidiel pýtajú viaceré otázky, hlavne z praktického hľadiska. Tie sa týkajú predovšetkým rozsahu poistnej ochrany, ale aj záležitostí dotýkajúcich sa vybavenia a dojednania poistenia online cez internet.

Tu sú najdôležitejšie otázky spolu s odpoveďami:

Môžem si pri uzatváraní poistenia online vybrať typ spoluúčasti?

Áno, výber poistných balíčkov alebo podmienok je pri online dojednaní poistky zhodný ako aj v prípade uzatvorenia Kasko poistenia osobne na pobočke. Vybrať si viete nielen typ spoluúčasti, ale aj šírku poistenia, napríklad navoliť si k hlavnému havarijnému poisteniu ďalšie pripoistenia. To isté platí aj v prípade výberu z viacerých úrovní asistencie.

Oplatí sa k havarijnému poisteniu dojednať aj GAP poistenie? Dá sa to?

Áno, aj GAP poistenie finančnej straty je možné dojednať k havarijnému poisteniu uzatváranému online, tu je ale rozhodujúci vek auta. Toto poistenie sa oplatí najmä pre nové autá a autá s vekom do 3 rokov, väčšina poisťovní má aj takto nastavené podmienky dostupnosti poistenia. GAP poistenie vám tiež pokryje zaplatenie spoluúčasti k poisteniu.

Je obhliadka vozidla nutná? Ako sa realizuje v prípade online poistenia?

V prípade, že poisťujete vozidlo, ktoré už je nejaký čas v prevádzke, je potrebná obhliadka vozidla a jeho stavu kvôli ochrane poisťovne pred úhradou škôd, ktoré vznikli ešte pred dojednaním poistky. Obhliadka sa realizuje spravidla po dohode s vlastníkom vozidla vo forme fyzickej obhliadky, niektoré poisťovne už ale umožňujú aj službu virtuálnej obhliadky.

Ako je to s platením poistného pri dojednaní poistenia cez internet?

Bez ohľadu na to, či budete uzatvárať poistenie osobne alebo cez internet, poisťovne ponúkajú viac možností platby poistného. Ak chcete ušetriť na ročnej poistke, zvoľte si platbu celého poistného jednorazovo. Väčšina poisťovní umožňuje platbu cez internet banking, takže nemusíte nikam ísť a všetko vyriešite z domu. Máte však aj možnosť platby na pošte.

Uzatvorenie havarijného poistenia online a prečo využiť porovnanie

Veľký výber poisťovní ponúkajúcich havarijné poistenie je výhoda pre konečného spotrebiteľa, ale o to viac treba dôsledne zvážiť, ktoré Kasko poistenie si vyberiete. Práve online vybavovanie poistky vám dáva veľkú výhodu komplexného porovnania.

V tomto prípade je postup porovnania a uzatvorenia poistenia online jednoduchý:

Najskôr zadajte do online kalkulačky všetky údaje o vás a o vozidle, ktoré poisťujete.

Pozrite si všetky ponuky vypočítané na mieru a vyberte si najvhodnejšie poistenie.

Vyplňte žiadosť, odošlite ju a počkajte, kým vám príde zmluva, ktorú podpíšete.

Potom už len zaplaťte poistenie a počkajte na vykonanie obhliadky poisteného vozidla.

Uzatvorenie havarijného poistenia cez internet je pomerne rýchle, kvalitné porovnávacie služby vám pomôžu vybrať si ideálnu poistku nielen z pohľadu ceny, ale aj šírky poistného krytia a ďalších služieb. Vďaka tomu viete ušetriť nielen peniaze, ale aj nervy a energiu, ak príde k poistnej udalosti. Komplexná poistná ochrana je totiž základom spokojnosti.

Využitie online porovnávačov a kalkulačiek má aj ďalšie výhody:

 • nemusíte nikam chodiť, všetko vybavíte z pohodlia domova, zmluvy a doklady vám prídu poštou, zaplatiť viete taktiež online, napríklad cez internet banking
 • na jednom mieste máte možnosť získať kompletný prehľad, nemusíte teda študovať žiadne cenníky ani akcie na jednotlivých webstránkach poisťovní
 • veľkým plusom je tiež možnosť získate v prípade serióznejších kalkulačiek a porovnávačov aj nezávislé poradenstvo, napríklad ohľadom pripoistení

Podobne, ako havarijné poistenie, viete si cez internet vybaviť k vozidlu aj povinnú zákonnú poistku. Mnohé poisťovne to umožňujú dokonca v jednom balíku a získate tak ešte výhodnejšie cenové podmienky. V každom prípade platí, že ak sa rozhodnete využiť online porovnanie a kalkulačku pre havarijné poistenie, zamerajte sa na tie známejšie.

ikona cta modra
HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


SAMOOBHLIADKA SMARTFÓNOM

Niektoré poisťovne v snahe vyjsť v ústrety klientom umožňujú nielen uzatvorenie havarijného poistenia cez internet, ale aj možnosť vykonať obhliadku auta vo vlastnej réžii, čiže tzv. samoobhliadku. Na to vám bude stačiť váš smartfón, ktorým spravíte fotografie vozidla.

Online kalkulačka a odporúčania, ako uzatvoriť najlepšie havarijné poistenie

Na uzatvorenie najlepšieho a najvýhodnejšieho Kasko poistenia môžete využiť rôzne porovnávacie služby a online kalkulačky. Na prvý pohľad sa zdá, že všetky fungujú rovnako, avšak nie je tomu tak a preto si treba vedieť správne vybrať.

Pri využití konkrétneho nástroja preto sledujte najmä tieto podmienky:

 • či je porovnávač komplexný, čiže, porovnáva nielen cenu poistenia, ale aj nefinančné parametre, napríklad šírku poistného krytia alebo asistenčné služby
 • výsledná cena poistenia musí byť konečná, musí byť aktuálna, nesmie obsahovať žiadne skryté poplatky a musia v nej byť zahrnuté všetky bonusy a malusy
 • čím je porovnávač alebo kalkulačka známejšia a má dlhšiu históriu, tým lepšie, veľkým plusom je, ak je súčasťou komplexného poistného portálu
 • porovnanie musí byť samozrejme bez preferovania nejakej konkrétnej poisťovne, niektoré lepšie online nástroje ponúkajú aj nezávislé poradenstvo na telefonickej linke

Okrem porovnania a výpočtu poistenia by mali kalkulačka a porovnávač ponúkať aj možnosť priameho uzavretia poistenia online a tiež aj jeho zaplatenia. Len vtedy viete využiť naplno potenciál Kasko poistenia cez internet, nakoľko minimalizujete celú administratívu na nevyhnutný základ. Ušetriť tak môžete čas, ale aj peniaze.

Pre komplexné porovnanie Kasko poistenia môžete využiť aj našu online kalkulačku:

Porovnajte si havarijné poistenie v našej kalkulačke a ušetrite

4.9/5 - (88 votes)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here