Kalkulačka poistenia auta

0
33

Poistiť si dnes auto môžete nielen osobne návštevou pobočky alebo nejakej poistnej kancelárie, ale využiť na to môžete aj moderné technológie a internet. Online kalkulačky poistenia auta sú čoraz populárnejšie a na rozdiel od minulosti komplexnejšie a odbornejšie, čoho dôkazom je aj stúpajúci záujem a počet poistení uzavretých cez internet.

Okrem toho, že si vďaka nim viete vypočítať presné ceny poistenia auta pre rok 2019, je tu aj nesporná výhoda porovnania všetkých možných poistných ponúk na jednom mieste. Je pritom jedno, či si vyberiete poisťovňu Allianz, ČSOB, Union, Genertel alebo ktorúkoľvek inú.

Kalkulačka poistenia auta vám pomôže vypočítať a porovnať všetky typy poistnej ochrany, či už ide o povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie alebo GAP poistenie. Pre každý druh poistenia existujú zvlášť online kalkulačky, ktoré vám na základe vašich údajov a parametrov vozidla pripravia poistnú ochranu na mieru so všetkými službami, ktoré vyžadujete.

Ako funguje kalkulačka poistenia auta a aké má výhody

Ak sa chcete vyhnúť tomu, že by ste museli hľadať aktuálne akcie, študovať cenníky a porovnávať si ponuky poisťovní pri dojednávaní poistenia auta, online kalkulačky pre PZP, Kasko aj GAP poistenie finančnej straty sú presne tie nástroje, ktoré vám v tom pomôžu.

Kalkulačka poistenia auta totiž získavajú všetky tieto údaje, parametre a podmienky automatizovane a to vrátane aktuálnych akcií, cenníkov, zliav, bonusov či malusov.

Poistník alebo motorista potom do kalkulačky vloží svoje údaje a údaje o svojom vozidle vrátane jeho technických parametrov, čo je základ k výpočtu poistenia.

Online kalkulačka spraví výpočet a ponúkne vám porovnanie všetkých poistení.

Cez kalkulačky si viete dojednať komplexné zákonné povinné zmluvné poistenie, ale aj dobrovoľné poistenia, čiže Kasko havarijné poistenie aj GAP poistenie, ktoré je užitočné pre nové autá. Tieto poistenia si môžete nielen porovnať alebo uzatvoriť, ale dokonca v prípade tých najlepších poistných nástrojov aj zaplatiť, samozrejme online a z pohodlia domova.

Medzi ďalšie významnejšie výhody, benefity a výhody kalkulačiek patria:

 • jednoduchosť, stačí totiž zadať len niekoľko vstupných údajov a o zvyšok sa postará kalkulačka, žiadne hľadanie v cenníkoch alebo skúmanie aktuálnych akcií
 • rýchlosť a pohodlie, hlavne ak ide o porovnanie, nakoľko za pár minút získate ako na dlani prehľad všetkých poistení a možností v rámci celého poistného trhu
 • poistenie, ktoré vám kalkulačka ponúkne, je na mieru, čo znamená, obsahuje presne takú šírku poistného krytia, asistenčné služby a pripoistenia, aké ste si vybrali
 • samozrejmosťou a jedným z najčastejších dôvodov, prečo vodiči po kalkulačkách poistenia auta siahnu, je finančná úspora s využitím všetkých akcií, zliav a bonusov

NIE JE KALKULAČKA AKO KALKULAČKA

V prípade tých kvalitnejších a lepších online kalkulačiek pre poistenie auta nemusíte zadávať všetky údaje manuálne, kalkulačka si ich vie načítať aj z ŠPZ. Podobné vylepšenia a užitočné funkcie však ponúkajú iba niektoré poistné kalkulačky, nie všetky majú rovnakú úroveň.


HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Čo vám kalkulačka poistenia auta ponúkne

Úlohou poistných kalkulačiek pre poistenie auta nie je len ponúknuť návrh poistenia alebo jeho porovnanie, ale hlavne ukázať vám množstvo informácií, údajov a parametrov, ktoré vám pomôžu zvoliť si naozaj najlepší pomer ceny, kvality a šírky vybraného poistenia.

Cena: Na základe vstupných údajov a požadovaných podmienok vám kalkulačka vypočíta cenu poistenia, ktorá je vypracovaná na mieru a zahŕňa všetky parametre pre konkrétny typ poistenia. Táto cena je vypočítaná obvykle nielen pre poistenie len z jednej poisťovne, ale pre poistenia a poistné balíčky viacerých poisťovní, aby bolo možné poistenia porovnať.

Pripoistenia: Vzhľadom na to, že ponuka poisťovní sa navzájom líši aj podľa dodatočných pripoistení, viete si v rámci poistnej kalkulačky vybrať všetky dostupné pripoistenia a porovnať si ich. Či už ide o pripoistenia konkrétnych častí auta, napríklad skiel a pneumatík, alebo pripoistenia batožiny, úrazu a iných okolností, všetko si zvolíte na mieru.

Asistenčné služby: PZP aj havarijné poistenia nie sú len o cenách, ale tiež aj o praktickej pomoci v praxi, ak sa stane nejaký problém, škoda, porucha a podobne. To je aj dôvod, prečo sa v rámci poistnej kalkulačky dozviete tiež o tom, aký rozsah asistencie alebo tiež finančné limity pre ňu vám konkrétne poisťovne ponúkajú, prípadne aj výber z úrovne asistencie.

Akcie, bonusy a zľavy: Nakoľko súčasťou poistných ponúk bývajú tiež rozličné cenové zvýhodnenia, každá dobrá a kvalitná online poistná kalkulačka vám všetky takéto akcie, bonusy a zľavy započíta a ponúkne ich kompletné porovnanie. Ide predovšetkým o bonus za bezškodový priebeh, zľavu podľa výkonu a objemu motora alebo akciu podľa veku.

Výška spoluúčasti: V prípade havarijného poistenia býva pravidelne súčasťou dojednania poistenia aj spoluúčasť, čiže spolupodieľanie sa poisteného na škodách. Kvalitné kalkulačky poistenia auta vám dokážu aj tento parameter priblížiť, zahrnúť do poistnej ponuky a porovnať, či už ide o spoluúčasť k poisteniu vyjadrenú v % alebo v absolútnej hodnote.

Platba: Okrem porovnania a možnosti uzatvorenia poistenia vám tie najlepšie online poistné kalkulačky pomôžu aj s platbou poistného. Ide predovšetkým o možnosť platby cez internet, či už bankovým prevodom alebo cez platbu kartou online. Samozrejme, súčasťou porovnania a výpočtu poistenia sú aj informácie ohľadom možnej periodicity platby poistného.

Najčastejšie otázky o kalkulačkách poistenia auta

Chcete vedieť, či vám poistná kalkulačka pomôže aj s výberom konkrétneho typu poistenia? Alebo to, ktoré údaje je potrebné do nej vložiť? O praktické aspekty výpočtu aj uzatvorenia poistenia auta cez internet sa zaujíma čoraz viac motoristov.

Toto sú najdôležitejšie otázky a odpovede na ne:

Je možné získať ponuku poistenia len podľa ŠPZ?

Väčšina kvalitných a serióznych kalkulačiek sa snaží uľahčiť motoristom výpočet a porovnanie poistenia tým, že nemusia zadávať všetky technické údaje vozidla, ale stačí zadať len ŠPZ. Platí to však len o vozidlách, ktoré majú poistnú minulosť a okrem ŠPZ budete aj naďalej musieť zadať niektoré dôležité údaje, napríklad o sebe.

Môže mi kalkulačka poistenia auta pomôcť s výberom poistenia?

V prípade, ak pôjde o kvalitný a overený online nástroj, tak určite áno. Viaceré kalkulačky či porovnávače bývajú súčasťou väčších poistných portálov, ktoré poskytujú aj poradenstvo, napríklad vo forme blogov. Tie najlepšie môžu dokonca mať aj telefonickú infolinku, kde vám môžu poradiť s nastavením jednotlivých parametrov poistenia.

Viem si cez internet uzavrieť všetky typy poistenia auta?

Áno, či už ide o zákonné povinné zmluvné poistenie, havarijné Kasko poistenie alebo poistenie finančnej straty GAP, všetky tieto poistenia vrátane možných pripoistení si viete dojednať aj online. Platí to dokonca aj o úrovni asistenčných služieb. Ak poisťovňa ponúka štandardnú aj prémiovú asistenciu, viete si zvoliť konkrétny typ asistenčných služieb.

Nie je výška poistného navýšená o províziu pre online kalkulačku?

Nie, cena poistenia dojednaného cez poistnú kalkulačku môže byť dokonca aj nižšia a to vďaka možnosti využitia bonusov a zliav pri uzatvorení poistenia cez internet. Platí to však samozrejme len pre kvalitné a overené online poistné kalkulačky, ktoré nepracujú so žiadnymi skrytými províziami alebo poplatkami navyše, dôležitý je teda ich výber.

Uzatvorenie poistenia auta online a prečo využiť porovnanie poistenia

Online kalkulačky a porovnávače slúžia pre výpočet, porovnanie aj uzatvorenie poistenia auta cez internet. Vďaka týmto poistným nástrojom viete získať prehľad o cenách, ale napríklad aj ušetriť nemálo času, nakoľko všetko vybavíte cez internet a priamo z pohodlia domova.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Použitie takýchto porovnávavačov a kalkulačiek je veľmi jednoduché:

Vyberiete si kalkulačku pre konkrétny typ poistenia, či už PZP, Kasko alebo GAP.

Zadáte všetky potrebné údaje o sebe aj o vozidle, prípadne aj zrýchlene cez ŠPZ.

Počkáte na porovnanie poistení podľa vstupných údajov a vyberiete si to najlepšie.

Domov vám príde poistná zmluva, podpíšete ju a potom už len zaplatíte poistné.

V prípade povinného zmluvného poistenia potom už len vypoviete zmluvu v starej poisťovni, v prípade havarijného a GAP poistenia zas nepredĺžite tú pôvodnú. Porovnanie aj vybavenie poistenia prebehne bez nutnosti osobného kontaktu alebo toho, že by ste museli niekam ísť, čo celý proces značne urýchli a ušetrí vám čas.

Použitie porovnávačov a kalkulačiek prináša aj ďalšie výhody:

 • na jednom mieste a za pár minút získate kompletný prehľad o tom, aké sú aktuálne možnosti a viete si porovnať poistenia z hľadiska cien aj iných faktorov
 • poistenie, ktoré vám online poistný nástroj pripraví, je na mieru a s využitím všetkých aktuálnych akcií, zliav a bonusov, takže získate najvýhodnejšie podmienky
 • veľkým plusom je rovnako aj možnosť platby za poistenie, samozrejme, s využitím internetu, takže nemusíte chodiť so šekom na poštu a platiť v hotovosti

Pokiaľ ide o spôsoby platby, viaceré online kalkulačky umožňujú platbu poistného priamo platobnou kartou, prípadne štandardne cez internet banking. To celý proces značne urýchli a má to teda aj vplyv na platnosť a účinnosť poistenia. V prípade havarijného poistenia je potrebné ešte absolvovať aj fyzickú obhliadku auta.

DOKUMENTY AJ ELEKTRONICKY A ONLINE

V prípade povinného zmluvného poistenia vám prídu všetky poistné dokumenty, či už poistná zmluva alebo aj biela a zelená karta, nie v papierovej podobe, ale online v elektronickej. Šetrí to čas a doma si viete potom všetky doklady vytlačiť a používať pri prevádzke na cestách.

Online kalkulačka a odporúčania, ako uzatvoriť najlepšie poistenie auta

Popularita poistných kalkulačiek so sebou priniesla aj ich veľký počet a rozšírenie, čo je však v mnohých prípadoch aj na úkor kvality. Nie všetky poistné nástroje, či už ide o kalkulačku alebo porovnávač, vám potom prinesú naozaj najpohodlnejšie a najlepšie poistenie.

Pri výbere preto treba pozerať aj na nasledovné znaky:

 • či je poistná kalkulačka dostatočne známa a má referencie alebo recenzie, prípadne, plusom je, ak je súčasťou odbornejšieho poistného portálu
 • ako prebieha výpočet poistenia, či sú v ňom zahrnuté aktuálne údaje a parametre poistení, prípadne, či cena obsahuje všetky možné akcie a bonusy
 • porovnanie musí byť samozrejme nestranné a nezávislé, v prípade poistnej kalkulačky musí byť zas cena konečná a nesmie obsahovať žiadne dodatočné poplatky
 • vyberte si len takú kalkulačku alebo porovnávač, ktoré vám prinesú komplexné porovnanie a prehľad poistení, čiže nielen ich ceny, ale aj nefinančné parametre

Nie všetky online porovnávače a kalkulačky vám tiež ponúknu možnosť sprostredkovania platby za poistenie, takže ste potom tak či tak nútení vybavovať poistné osobne. Naopak, seriózne a kvalitné kalkulačky to dokážu, čo je pohodlnejšie, jednoduchšie a rýchlejšie. Pozor si však dajte na to, aby to nebolo dodatočne spoplatnené.

Overené kalkulačky poistenia auta pre PZP, Kasko aj GAP poistenie sú aj u nás:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here