Poistenie vozidla online

0
223

Moderná doba so sebou prináša moderné riešenia a to platí aj v oblasti poistenia motorových vozidiel. Časy, kedy ste museli kvôli zákonnému alebo Kasko poisteniu obiehať pobočky poisťovní osobne, študovať aktuálne cenníky a porovnávať akciové a prospekty, sú už dávno preč. Trendom, ktorý pomáha všetkým motoristom, je poistenie motorových vozidiel online.

Cez internet je možné dojednať prakticky všetky najčastejšie typy poistenia a to tak pre autá, ako aj motocykle, skútre, prívesné vozíky či ľahšie úžitkové vozidla s hmotnosťou do 3,5 tony. Kľúčovou výhodou využitia online prostredia je navyše komplexné porovnanie.

To, ktoré poistenie sa oplatí najviac, prípadne to, ktorý typ poistenia poskytuje najlepšie krytie, vám prezradia online porovnávače. Či je lepšie poistenie od Kooperativy alebo poisťovne Axa, ale aj to, aké možné pripoistenia si viete k hlavnej zmluve dojednať, vám zas ukáže online kalkulačka. Dôraz preto treba klásť aj na výber týchto nástrojov.

ikona cta modra
PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Poistenie vozidla online a jeho najväčšie výhody

Na uzatvorenie poistenia vozidla, čo je v podstate majetkové poistenie, je možné využiť internet práve kvôli tomu, že toto poistenie sa dá dojednať na základe technických parametrov vozidla a údajov o vlastníkovi. Akýkoľvek osobný kontakt pre uzavretie zmluvy nie je nutný.

Online sa dá pre motorové vozidlá uzatvoriť tak povinné zmluvné poistenie, ktoré slúži ako poistenie zodpovednosti voči tretím osobám, ako aj havarijné poistenie.

Niektoré poisťovne ponúkajú tieto dve poistenia osobitne, iné umožňujú skombinovať si ich v jednej zmluve a zabezpečiť si tak naraz komplexnú poistnú ochranu.

K havarijnému poisteniu je možné cez internet dojednať aj finančné poistenie GAP.

Pokiaľ ide o technické podmienky poistení, či už sa rozhodnete pre uzatvorenie poistky online alebo osobne, žiaden rozdiel v šírke poistného krytia alebo parametroch poistenia nie je. Naopak, na tomto spôsobe dojednania poistenia môžete len získať, napríklad už len tým, že si viete rýchlo a na jednom mieste porovnať všetky poistenia a ich podmienky.

S uzatvorením poistenia vozidiel online sú spojené aj tieto benefity:

 • všetko vybavíte z domu, či už ide o porovnanie, výber, podpísanie zmluvy alebo zaplatenie poistenia, nemusíte teda nikam chodiť a s nikým sa stretnúť
 • máte zároveň možnosť získať najlepšiu možnú cenu a to aj vďaka využitiu zliav za uzavretie zmluvy online, ale aj vďaka výberu poistenia s najlepšími zľavami
 • v prípade havarijného poistenia, kedy je potrebná obhliadka vozidla, ponúkajú niektoré poisťovne aj možnosť tzv. samoobhliadky, takže už ani toto nie je problém
 • ak využijete overené a seriózne online kalkulačky alebo porovnávače poistenia, môžete získať aj výhodu nestranného poradenstva vo forme telefonickej infolinky

POISTIŤ SA VIETE KDEKOĽVEK

Využitie poistenia vozidiel cez internet nie je viazané len na klasický počítač, ale ak máte napríklad internetové pripojenie v mobile alebo v tablete, viete si dojednať PZP, havarijné alebo GAP poistenie aj takýmto spôsobom. Hodí sa to napríklad pri kúpe auta v bazári.

Čo  poistenie vozidla online zahŕňa a čo pokrýva

Cez internet si viete dojednať pre svoje motorové vozidlo tri typy poistenia a to povinné zmluvné poistenie, Kasko havarijné poistenie a poistenie finančnej straty, čiže GAP poistenie. Získate tak komplexnú ochranu pre seba, svoje vozidlo a svoju peňaženku.

Pokiaľ ide o povinné zmluvné poistenie online, to pokrýva:

Škody na zdraví: V prvom rade je povinné zmluvné poistenie určené na pokrytie škôd, ktoré môžete spôsobiť pri prevádzke svojho vozidla iným osobám na zdraví v rámci poistnej alebo škodovej udalosti. PZP tak pokrýva napríklad náklady na trvalé následky zranení, rôzne dávky, bolestné po úraze alebo náklady na špecifickú zdravotnú starostlivosť.

Náklady pri usmrtení: Ďalšou oblasťou, kde platí zákonná poistka, je oblasť pokrytia nákladov pri usmrtení tretích osôb. Aj v tomto prípade sa poistenie týka udalostí súvisiacich priamo s poistnou udalosťou, pričom hradí rôzne druhy a typy odškodnení. Náklady na škody na zdraví a pri usmrtení majú minimálny poistný limit vo výške 5.000.00 €.

Majetkové a vecné škody: Okrem škôd na živote alebo zdraví pokrýva zákonná poistka aj škody vecného a majetkového charakteru. Ide predovšetkým o škody spôsobené iným účastníkom dopravnej premávky, ktoré vznikli v dôsledku poistnej udalosti, najčastejšie teda o opravy iných motorových vozidiel, ktoré boli súčasťou nehody.

Ušlý zisk a náklady na právne zastupovanie: V prípade, ak svojim motorovým vozidlom spôsobíte škody na ušlom zisku voči tretím osobám, pokrýva povinné zmluvné poistenie aj úhradu týchto škôd. To isté platí aj pre náklady na právne zastupovanie tretích strán v prípade oprávneného vymáhania všetkých škôd súvisiacich s poistnou udalosťou.

Havarijné poistenie je zas určené pre ochranu vás a vášho vozidla:

Poškodenie vozidla: Kasko poistenie slúži v prvom rade na pokrytie škôd a ich následkov na vašom vozidle. Tieto škody môžu vzniknúť na celom vozidle alebo jeho časti, napríklad na sklách. Poistenie môže pokrývať tiež rôzne príčiny poškodení od nehody, cez živly až po stret so zverou. Každá poisťovňa ponúka v tomto ohľade iné podmienky.

Krádež vozidla: Okrem poškodenia je havarijné poistenie určené aj na pokrytie škôd následkom odcudzenia a krádeže poisteného motorového vozidla. V tomto prípade sa krádež vozidla rovná totálnej škode a poisťovňa preto vypláca celú hodnotu vozidla. V závislosti od konkrétnej ponuky môže byť poistenie proti krádeži aj dodatočne voliteľné.

Ochrana posádky: V rámci Kasko poistenia si viete vo forme pripoistení dojednať aj mnohé iné udalosti, pričom najčastejšie sa jedná o ochranu posádky vozidla. Za týmto účelom sú dostupné úrazové pripoistenie buď pre vodiča alebo pre všetkých pasažierov vo vozidle, alebo aj poistenie batožiny. Poistenie batožiny sa týka najmä jej poškodenia alebo straty.

Ak ide o GAP poistenie, čiže poistenie finančnej straty, to je určené na vyrovnanie rozdielu v prípade totálnej škody a krádeže vozidla medzi vyplatenou poistnou sumou z havarijného poistenia a hodnotou vozidla v čase jeho kúpy. Toto poistenie je určené pre nové a zánovné autá a môže slúžiť aj na uhradenie spoluúčasti, ktorá sa dojednáva ku Kasko poisteniu.

ikona cta modra
HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Ktoré poisťovne ponúkajú poistenie vozidla online

Poistenie osobných vozidiel, motocyklov a ľahších úžitkových vozidiel do 3,5 tony ponúka na trhu 12 poisťovní. 11 z nich má vo svojej ponuke komplexné pokrytie, čiže ponúka tak PZP, ako aj havarijné poistenie, jedna poisťovňa aktuálne ponúka len Kasko poistenie.

Tu je prehľad poisťovní a najdôležitejšie informácie o ich ponuke:

Allianz – Slovenská poisťovňa: Allianz ponúka pre motoristov možnosť dojednať si povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie a GAP poistenie v jednej zmluve. Na výber máte 4 balíky poistného krytia, ktoré sa odlišujú práve šírkou poistnej ochrany. V rámci poistenia vozidiel môžete získať rôzne zľavy a bonusy, poistenie je zároveň bez amortizácie.

Axa: Poisťovňa Axa ponúka tiež komplexnú poistnú ochranu, nakoľko si viete vybrať tak povinné zmluvné poistenie vozidla, ako aj havarijné poistenie. K PZP si viete dojednať aj niektoré pripoistenia určené pre krytie škôd na vašom vozidle, každopádne platí, že k obom poisteniam získavate komplexné asistenčné služby a širokú ochranu doma aj v zahraničí.

Collonade Insurance: V poisťovni Collonade Insurance si viete pre svoje osobné vozidlo, motocykel alebo aj nákladné vozidlo dojednať havarijné poistenie platné doma aj v celej Európe. Poistenie pokrýva poškodenie vozidla aj jeho krádež, pričom dojednať si k nemu podľa individuálnej situácii viete aj iné pripoistenia. Samozrejmosťou je asistencia.

ČSOB: V poisťovni ČSOB je možné poistiť si online vozidlo tak v rámci PZP, ako aj v rámci Kasko poistenia. Pri zákonnej poistke môžete získať zaujímavé zľavy a bonusy, napríklad za bezpečnostnú výbavu vozidla. V prípade havarijného poistenia je možné vybrať si základné Kasko poistné krytie, ale aj rozsiahlu ochranu vrátane poistenia mimoriadnej výbavy.

Generali: Pokiaľ sa rozhodnete pre poisťovňu Generali, aj v prípade tejto poisťovne si viete vybrať poistenie vozidla presne podľa svojho gusta. V prípade PZP sú k dispozícii 3 rôzne balíky poistenia, ak pôjde o havarijné poistenie, tu sú na výber až 4 moduly. K poisteniu získate asistenčné služby, vybrať si môžete ich základnú alebo širšiu úroveň.

Genertel: Poisťovňa Genertel si zakladá na komplexnej poistnej ochrane a to tak v prípade zákonnej poistky, ako aj v prípade havarijného poistenia. PZP si viete vybaviť online už do 3 minút a s garanciou VIP asistenčných služieb zdarma. Na mieru si môžete kombináciou balíčkov a pripoistení vybaviť aj havarijné poistenie s bonusom náhradného vozidla.

Groupama: Poistenie vozidla online si viete vybaviť veľmi jednoducho aj v poisťovni Groupama. V prípade zákonnej poistky môžete počítať s veľmi rozsiahlym systémom benefitov a zliav, ak budete mať záujem o havarijné poistenie, môžete si k nemu dojednať rôzne druhy poistného krytia z 3 balíčkov. Asistenčné služby sú samozrejmosťou.

Komunálna poisťovňa: Povinné zmluvné poistenie aj havarijné poistenie ponúka vo svojom portfóliu tiež Komunálna poisťovňa. V rámci PZP sú na výber 2 balíky poistenia a k nim aj dva typy pripoistenia, pokiaľ ide o havarijné poistenie, tak sú k dispozícii 4 rôzne balíky. Poisťovňa má tiež v ponuke rôzne typy a výšky spoluúčastí ku Kasko poisteniu.

Kooperativa: Poistenie vozidiel, či už zákonné, havarijné alebo GAP, si viete dojednať aj v poisťovni Kooperativa. Pri PZP máte na výber dva moduly s odlišnou výškou poistného krytia, ale s veľkým rozsahom pripoistení. Pokiaľ pôjde o havarijné poistenie, aj tu je k dispozícii viacero možností, pričom súčasťou poistenia sú aj asistenčné služby.

Union: Osobné auto, prívesný vozík či motocykel si viete cez internet poistiť aj v poisťovni Union. Na výber máte tri rôzne balíky, pričom PZP si môžete dojednať napríklad aj bez asistenčných služieb, ak chcete čo najviac ušetriť. Pri havarijnom poistení máte na výber veľkú flexibilitu a to hlavne vďaka možnosti skombinovania až 6 odlišných pripoistení.

Uniqa: Poisťovňa Uniqa má vo svojej ponuke komplexné povinné aj havarijné poistenie, pričom každé si viete vybrať na mieru s ohľadom na rôzne poistné riziká. Tak k PZP, ako aj ku Kasko poisteniu si viete dojednať rôzne pripoistenia a vybrať aj základný alebo rozšírený variant asistenčných služieb. Poisťovňa ponúka aj služby právnej ochrany.

Wüstenrot: Zaujímavé podmienky pre PZP aj Kasko poistenie ponúka pre motoristov tiež poisťovňa Wüstenrot. Ak ide o PZP, tu je možné získať výhodné zľavy aj zvýhodnenú cenu za poistenie prívesu k motorovému vozidlu. V prípade Kasko poistenia si môžete vybrať z troch rôznych balíkov havarijného poistenia podľa toho, akú šírku ochrany potrebujete.

Cena za poistenie vozidla online

Poistná ochrana niečo stojí a to platí tak pre PZP, Kasko ako aj pre GAP poistenie. V prípade online vybavovania poistenia ale máte výhodu v tom, že si viete všetky konkurenčné ponuky a poistné balíčky veľmi dobre porovnať a získať tak najlepší pomer ceny a hodnoty.

Cena za poistenie vozidla je ovplyvnená viacerými faktormi:

 • ak ide o PZP, tak na cenu vplýva hlavne výber poistného balíčka, úrovne asistencie a tiež bezškodový priebeh, vďaka ktorému môžete získať zľavu aj 60 %
 • bezškodový priebeh má vplyv na cenu poistného nielen pri zákonnej poistke, ale aj pri Kasko poistení, pričom v tomto prípade existuje tiež systém malusubonusu
 • dôležitým faktorom pri havarijnom aj pri GAP poistení je vek vozidla, kde platí, že čím je auto novšie, tým vyššia býva sadzba poistného, keďže je aj vyšší limit
 • osobitnou kapitolou s vplyvom na ceny poistného sú rôzne zľavy a akcie, najčastejšie sa jedná o zľavy za uzavretie poistenia online, za platbu na celý rok a za viac zmlúv

CENA ZOHĽADNÍ VŠETKO

Výhodou využitia online kalkulačiek a porovnávačov pre poistenie vozidla je zohľadnenie všetkých parametrov vozidla a údajov o vás ako poistníkovi. To znamená, že vypočítaná cena je na mieru a so všetkými bonusmi, akciami a zľavami spomínanými vyššie.

ikona cta modra
PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Najčastejšie otázky o poistení vozidiel online

Hoci cena a finančné podmienky sú pri poistení pre väčšinu vodičov najdôležitejšie atribúty, z hľadiska efektívnosti poistnej ochrany sa treba zamerať aj na iné faktory poistenia. Pozerať treba aj na praktické záležitosti dotýkajúce sa poistenia a jeho uzatvorenia online.

Toto sú témy, ktoré súvisia s online poistením vozidiel najviac:

Je lepšie pri online poistení využiť stránku poisťovne alebo inú službu?

Z hľadiska ceny rozdiel v týchto dvoch alternatívach nie je, avšak pri využití kalkulačky alebo porovnávača máte možnosť porovnať si na jednom mieste viacero poistení a vybrať si tak najlepšiu možnú ponuku na trhu. Je to teda efektívnejšie a v konečnom dôsledku aj rýchlejšie. Veľkým plusom niektorých kalkulačiek je aj nezávislé poradenstvo pri výbere.

Je možné si pri poistení online vybrať aj pripoistenia?

Áno, to, že budete uzatvárať Kasko alebo zákonné poistenie cez internet, nie je žiadnym obmedzujúcim faktorom z pohľadu šírky poistného krytia alebo flexibility pri zvolení poistnej ochrany. Pri dojednaní poistenia online si viete vybrať zo všetkých dostupných balíkov a modulov poistenia, rovnako tak z pripoistení či úrovne asistenčných služieb.

Odkedy je uzatvorené poistenie platné a ako je to s jeho platením?

Začiatok platnosti poistenia je od momentu jeho uzatvorenia, niektoré poisťovne ale môžu mať podmienku platnosti až od polnoci nasledujúceho dna. Ak ide o platenie poistenia, tu býva obvykle stanovená presne špecifikovaná doba, do ktorej treba poistné zaplatiť. Ak sa tak nestane, môže prísť buď ku kráteniu poistného plnenia alebo k zrušeniu zmluvy.

Môžem uzatvoriť nové online povinné zmluvné poistenie hocikedy?

Na rozdiel od uzatvorenia poistenia v kamennej pobočke si môžete online poistenie uzatvoriť v akomkoľvek čase, doslova 24 hodín denne. Pri PZP je ale podmienka uzatvorenia nového poistenia v tom, že to staré môžete vypovedať buď pri predaji vozidla, alebo v prípade výročia uzatvorenia pôvodnej zmluvy, najneskôr však 6 týždňov pre výročím.

Uzatvorenie havarijného, PZP a GAP poistenia online a prečo využiť porovnanie

Poistenie vozidla online je výhodné z časového aj organizačného hľadiska. Ak využijete overené kalkulačky alebo porovnávače, môžete priamo z pohodlia domova vyriešiť nielen porovnanie poistných produktov, ale aj ich uzatvorenie.

Postup pri dojednaní poistenia možno zhrnúť do  týchto krokov:

Najskôr musíte zadať do kalkulačky svoje údaje a technické parametre o vozidle.

Potom si na základe porovnania vyberiete najvhodnejšie a najvýhodnejšie poistenie.

Vyplníte žiadosť a požiadate o odoslanie zmluvy, ktorú podpíšete a pošlete späť.

Na záver zaplatíte poistné, napríklad mobilom alebo online a môžete si užívať poistku.

Ak budete uzatvárať povinné zmluvné poistenie, nezabudnite na zrušenie starej zmluvy v stanovenom termíne. Pokiaľ ide o havarijnú poistku, musíte k nej doložiť aj kópiu technického preukazu, preberací protokol v prípade kúpy nového auta a absolvovať fyzickú obhliadku vozidla. Niektoré poisťovne umožňujú aj tzv. samoobhliadku telefónom.

Využitie kalkulačky alebo porovnávača pre poistenie online má aj ďalšie výhody:

 • na jednom mieste nájdete všetko podstatné, nemusíte vôbec pozerať na to, či má niektorá poisťovňa akciu alebo nie, porovnávač to spraví za vás
 • súčasťou tých lepších a kvalitnejších nástrojov sú aj rôzne poradne alebo dokonca telefonické infolinky, kde vám pomôžu s výberom konkrétnej poistky
 • veľkým plusom je aj možnosť platby poistného z pohodlia domova, najčastejšie je to cez internet banking, niektoré poisťovne umožňujú aj platbu mobilom cez QR kód

Ak budete poisťovať auto, ktoré už má nejakú poistnú históriu, môžete si situáciu pri porovnávaní uľahčiť aj tým, že do online kalkulačky zadáte len ŠPZ a tá už doplní všetky technické parametre a údaje za vás. Navyše, v prípade PZP vám prídu biela karta a zelená karta mailom okamžite po uzatvorení poistky, takže si ich stačí len vytlačiť a používať.

ikona cta modra
HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


DOKUMENTY AŽ DOMOV

Či už budete uzatvárať zákonnú poistku alebo havarijné poistenie, všetky dokumenty od poistenia vám prídu až domov. Pri PZP je to aj zelená a biela karta, ak pôjde o havarijné poistenie, príde vám poistná zmluva poštou vo viacerých exemplároch.

Online kalkulačka a odporúčania, ako uzatvoriť najlepšie poistenie vozidiel

Ak hľadáte cestu, ako nájsť najvýhodnejšie online poistenie svojho motorového vozidla, práve využitie online kalkulačky je veľmi efektívna cesta. Na internete je viacero služieb ponúkajúcich online kalkulačky či porovnávače, nepodceňte preto ich výber.

Do úvahy by ste mali brať tieto faktory:

 • porovnanie musí byť kompletné a nestranné, okrem cien by mal porovnávač ponúknuť aj možnosť porovnania nefinančných podmienok
 • cena musí byť konečná so zarátaním všetkých poplatkov, naopak, online kalkulačka nesmie k cene pripočítavať žiadne dodatočné provízie a skryté poplatky
 • nesmie prísť k žiadnemu uprednostneniu niektorej ponuky, informácie musia byť kompletné a ideálne je, ak je kalkulačka súčasťou väčšieho poistného portálu
 • tie najlepšie a najkvalitnejšie porovnávače a kalkulačky vám umožnia nielen porovnať, ale aj dojednať poistenie online a to isté sa týka aj platby poistného

Nesprávnym výberom kalkulačky či porovnávača môžete tie najvýznamnejšie výhody a benefity súvisiace s online poistením veľmi ľahko stratiť. Naopak, kvalitné a seriózne nástroje vám pomôžu nielen s porovnaním či výpočtom poistenia, ale aj s jeho jednoduchým uzatvorením a pohodlným zaplatením povinného, havarijného či GAP poistenia.

Tu sú kvalitné a overené online kalkulačky pre PZP aj pre Kasko poistenie:

5/5 - (61 votes)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here