Porovnanie havarijného poistenia

0
25

Ak ste sa rozhodli dojednať si pre svoje vozidlo havarijné poistenie a chcete získať najlepší pomer medzi výhodnou cenou a komplexnou ochranou, porovnanie havarijného poistenia je tou najlepšou cestou. Či už ide o porovnanie cien havarijného poistenia auta, motocykla alebo iného vozidla, online porovnávacie nástroje vám s tým pomôžu.

Vzhľadom na to, že aj v roku 2019 pôsobí na našom trhu viac ako desiatka komerčných poisťovní ponúkajúcich havarijné poistenie, môže byť ťažké zorientovať sa vo všetkých ponukách, podmienkach, cenách, limitoch, akciách, zľavách či rozličných bonusoch.

Práve pre tieto prípady sú určené online porovnávacie nástroje a aplikácie, ktoré viete použiť nielen na ceny havarijného poistenia a ich vzájomné porovnanie, ale aj na iné parametre. Získať tak viete informácie aj o rozsahu poistenia, pripoisteniach, poistných limitoch, výške spoluúčasti či asistenčných službách. Samozrejme, na jednom mieste a za pár minút.


HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Ako funguje porovnanie Kasko havarijného poistenia online a aké má výhody

Kým v minulosti ste museli osobne navštíviť poisťovne osobne, aby ste zistili, aká je ich aktuálna ponuka, dnes vám stačí použiť internet. Nemusíte pritom vôbec študovať žiadne aktuálne cenníky, akcie či iné podmienky poistenia, porovnávače to spravia za vás.

Online porovnanie havarijného poistenia s využitím porovnávacích aplikácií a nástrojov je plne automatizované, stačí len vložiť údaje o sebe a vyplniť údaje o vozidle.

V prípade vozidiel, ktoré už majú poistnú históriu, je možná aj zjednodušená cesta vloženia ŠPZ, o vyhodnotenie všetkých premenných sa už postará online porovnávač.

Na záver procesu je výsledkom komplexné porovnanie aktuálnych ponúk poistenia.

Online porovnávače fungujú na princípe neustáleho zbierania aktuálnych dát, podmienok a parametrov poistenia a na základe vami vložených údajov potom spravia výpočet poistenia na mieru v každej dostupnej poisťovni. Výsledkom je komplexné porovnanie poistenia tak, ako keby ste si nechali v každej poisťovni spraviť osobne ponuku na mieru.

Využitie online porovnania Kasko poistenia má zároveň viacero výhod:

 • prvou je samozrejme pohodlie, nakoľko nemusíte nikam ísť, všetko vyriešite z domu a nemusíte vôbec poznať žiadne aktuálne podmienky poisťovní na trhu
 • druhou je úspora času, čo súvisí nielen s tým, že porovnanie je otázkou zopár minút, ale môžete ušetriť čas aj pri platení poistného, ktoré môže byť tiež online
 • treťou je získanie najlepšej možnej cenovej ponuky, či už ide o princíp porovnania, ale hlavne o možnosť využiť všetky bonusy, zľavy a akcie pri poistení na maximum
 • v neposlednom rade je veľkou výhodou aj možnosť získania nezávislých informácií či nestranného poradenstvo, čo ponúkajú tie najkvalitnejšie online porovnávače

STAČÍ VÁM AJ SMARTFÓN S INTERNETOM

Podvedome si väčšina ľudí spája porovnanie poistenia online len s počítačom alebo notebookom, no porovnávacie aplikácie vám pomôžu aj cez váš mobilný telefón, stačí mať len internet. Takto to je teda ešte pohodlnejšie, jednoduchšie a rýchlejšie.

Návod na porovnanie Kasko havarijného poistenia a čo si všímať najviac

Pochopiteľne, najčastejšie sa motoristi zaujímajú o porovnanie cien havarijného poistenia, no práve poistná ochrana by nemala byť len o financiách. Tie kvalitnejšie porovnávače online poistenia vám totiž pomôžu aj s predstavením a porovnaním nefinančných podmienok.

Tu je stručný návod a zoznam atribútov, na čo pri porovnaní nezabudnúť:

Cena poistenia: Najdôležitejším parametrom, na ktorý sa online porovnávače poistenia zameriavajú, je jeho cena. V prípade porovnania získate cenu už na mieru pre vašu situáciu a to na základe zvolených vstupných parametrov a údajov, či už ide o informácie o vás a vašej poistnej minulosti, alebo o parametre a technické údaje týkajúce sa vozidla.


HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Poistné limity: Druhým atribútom, na ktorý by ste sa mali zamerať a ktorý veľa motoristov prehliada, sú poistné limity. Ide o maximálnu výšku poistného plnenia v prípade konkrétnych škôd, napríklad pri poškodení živlom, pri škodách na pneumatikách a čelnom skle a podobne. Čím vyššie tieto limity sú, tým lepšie pre vás v prípade poistnej udalosti.

Spoluúčasť: V prípade havarijného poistenia uplatňujú poisťovne aj spoluúčasť. Ide o sumu, ktorou sa musí poistník podieľať na pokrytí škody a ktorú poisťovňa odráta z vyplateného poistného plnenia. Rozdiely medzi poisťovňami v tomto ohľade môžu byť významné, niektoré uplatňujú percentuálnu spoluúčasť, niektoré k tomu pridajú aj pevnú.

Pripoistenia: Významným parametrom, ktorý si je potrebné všímať pri porovnaní havarijného poistenia, je ponuka pripoistení. Okrem základných balíčkov ponúkajú totiž poisťovne aj možnosť rozšírenia poistnej ochrany na niektoré viac špecifické prípady a to práve cez pripoistenia, napríklad u, pneumatík, úrazu či batožiny.

Rozsah asistencie: K poistnej ochrane patria aj asistenčné úkony a služby, ktoré vám pomôžu napríklad v prípade menšej poruchy, nepojazdnosti, poškodenia či havárie. Každá poisťovňa má rozsah asistenčných služieb iný, niektoré ponúkajú aj rozšírené a prémiové služby tohto typu. Pozerajte preto v online porovnávači aj na tento konkrétny atribút.

Akcie, zľavy a bonusy: S cenou poistenia, ktorá je asi najvyhľadávanejším atribútom pri jeho porovnaní, súvisia aj rôzne zvýhodnenia. Ide napríklad o bonus za bezškodový priebeh, zľavu pri uzatvorení havarijného a PZP poistenia spolu či cenové akcie podľa vozidla a poistníka. Pri porovnaní a výbere poistenia sa preto zamerajte aj na tieto podmienky.

Najčastejšie otázky o porovnaní Kasko havarijného poistenia

Vzhľadom na to, že online poistné porovnávacie nástroje sú čoraz viac vyhľadávané a využívané, je dôležité vedieť nielen to, čo máte porovnať, ale aj to, aké možnosti vám tieto aplikácie dávajú a na čo si dať najviac pozor pri ich využívaní.

Toto sú najdôležitejšie témy a odpovede na ne:

Nie je lepšie využiť výpočet poistenia na webstránke poisťovne?

Poisťovne síce umožňujú na svojich webstránkach požiadať o výpočet poistenia, ale nemáte tu možnosť vzájomného a prehľadného porovnania s inými ponukami. Stráca sa tak najväčšia výhoda a tou je porovnanie všetkých možností na jednom mieste a na mieru, vďaka čomu si viete potom vybrať presne také poistenie, ktoré má najlepšiu cenu aj pokrytie.

Naozaj nie je potrebné pri dojednaní Kasko poistenia nikam chodiť?

Samotné porovnanie, uzatvorenie aj platba havarijného poistenia v prípade využitia online nástrojov prebieha v pohodlí domova a všetok vybavíte online. Pri havarijnom poistení je podmienkou účinnosti poistnej ochrany absolvovanie fyzickej obhliadky vozidla, čo však stačí spraviť až následne a poisťovňa si s vami dohodne miesto.

Nie je rozdiel v ponuke poistenia pri uzatváraní cez internet?

Nie, poisťovne ponúkajú vždy len jedno havarijné poistenie, ktoré sa dá dojednať osobne na pobočke, ale aj cez internet v online porovnávači. Rozdiel medzi tým nie je z hľadiska ponuky, šírky poistnej ochrany, pripoistenia či iných parametrov, ide vždy o to isté poistenie. Pri dojednaní online ale môžete využiť napríklad zľavu len pre internet.


HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Akým spôsobom prebieha platba v prípade online poistenia?

Okrem porovnania či uzatvorenia poistenia online je možná cez internet aj platba poistného, no konkrétny spôsob závisí od toho, ako kvalitný porovnávač či kalkulačku použijete. Niektoré umožňujú platbu len „bežne“ cez internet banking a bankový prevod, iné aj rýchlejšie a pohodlnejšie s platbou platobnou kartou online.

Uzatvorenie havarijného poistenia online a prečo využiť porovnanie

Porovnanie Kasko havarijného poistenia cez internet s využitím online porovnávačov nie je len o samotnom porovnaní cien, ale hlavne o získaní presnej ponuky na mieru s výpočtom poistenia a tiež aj s možnosťou jeho uhradenia a vybavenia online.

Celý proces je možné zhrnúť do týchto nasledovných 4 postupných krokov:

Najskôr zadáte do Kasko kalkulačky údaje o vás a o vozidle, napríklad aj cez ŠPZ.

Potom si vyberiete šírku poistnej ochrany, pripoistenia, asistenciu a ďalšie parametre.

Počkáte na predstavenie poistných ponúk, ich porovnanie a vyberiete si tú najlepšiu.

Domov vám príde poistná zmluva, podpíšete ju a potom už len uhradíte poistné.

Poistná zmluva vám príde domov poštou, podpíšete ju a pripojíte niektoré doklady, napríklad kópiu technického preukazu, preukázanie predošlej poistnej histórie a doklad o bezškodovom priebehu, prípadne ak ide o nové auto, tak protokol o jeho prevzatí. Potrebné bude tiež ohodnotenie vozidla, najčastejšie cez faktúru za kúpu.

Využitie porovnávačov a online kalkulačiek má viacero výhod:

 • v prvom rade získate na jednom mieste všetky informácie, či už ohľadom šírky poistenia, cien poistenia, ale aj ohľadom nefinančných podmienok
 • havarijné poistenie máte pripravené presne na mieru podľa toho, aké riziká ste si zvolili, aké asistenčné služby ste si vybrali alebo aké pripoistenia chcete
 • všetko vyriešite z pohodlia domova cez smartfón alebo počítač, či už ide o porovnanie, výpočet, uzatvorenie poistenia alebo aj platbu poistného na celý rok vopred

Kvalitnejšie online porovnávače vám pomôžu aj s ohodnotením vozidla, čo má priamy vplyv na výšku poistného krytia a výšku poistného. To môžete zaplatiť cez internet banking na základe platobných údajov, ktoré vám porovnávač poskytne. Potom si už len dohodnete miesto a čas obhliadky vozidla s poisťovňou, ktorá vám vyjde maximálne v ústrety.

NEZÁVISLÉ PORADENSTVO A POMOC

Kvalitnejšie online porovnávače a poistné kalkulačky bývajú aj súčasťou väčších poistných portálov, čo so sebou prináša výhodu možnosti získania odborného a nezávislého poradenstva. To sa týka hlavne potrebnej šírky poistenia a pomoci s výberom pripoistení.


HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Online kalkulačka a odporúčania, ako uzatvoriť najvýhodnejšie havarijné poistenie online

Poistných kalkulačiek a online porovnávacích nástrojov je v poslednej dobe ako húb po daždi, nakoľko takýto spôsob porovnania a dojednania poistenia je čoraz populárnejším. Nie všetky takéto aplikácie sú ale rovnako kvalitné a preto treba pozerať aj na ich výber.

Sledovať by ste mali predovšetkým nasledovné kritéria a vlastnosti:

 • sledujte, aké referencie a recenzie má daná kalkulačka alebo online porovnávač poistenia, uprednostnite tie, ktoré sú na trhu dlhšiu dobu a sú známejšie
 • plusom je aj to, ak je poistná aplikácia súčasť komplexnejšieho a väčšieho poistného portálu, ktorý ponúka napríklad aj telefonickú infolinku
 • porovnanie musí byť úplné a komplexné, čo znamená, že by ste mali mať možnosť porovnať nielen ceny, ale aj nefinančné parametre či rozsah poistnej ochrany
 • samozrejmosťou by malo byť, že vám kalkulačka ponúkne výpočet ceny presne na mieru, takže si budete vedieť zvoliť všetky parametre a podmienky

Výberom kvalitnejšej a serióznejšej internetovej kalkulačky získate oveľa viac pohodlia, jednoduchosti a aj lepšie možnosti pri platení poistného. Len tie najlepšie porovnávače a kalkulačky vám totiž umožnia platiť poistné aj online cez internet. Tu je dôležitá serióznosť, aby to nebolo s navýšením o províziu.

Priamo tu u nás vám ponúkame overenú a kvalitnú online kalkulačku aj s porovnávačom:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here