PZP bude od januára drahšie

0
8

Vlastníci automobilov si za povinné zmluvné poistenie od nového roka priplatia. Pocítia to najmä rizikové skupiny vodičov. To znamená mladší vodiči z väčších miest. Cena by sa mala zdvihnúť o 6-7%. Opravy poškodených vozidiel pri dopravnej nehode budu môcť od roku 2021 opraviť iba certifikované servisy, čo zvýši celkové náklady pre poisťovne. Škodovosť na cestách za posledné roky rastie a aj preto sa očakáva postupné zdražovanie služieb PZP. Strata poisťovní pri PZP sa pohybuje na úrovni okolo 11%.

Poisťovne však nezvyšujú ceny plošne. Na zdražovanie by teda nemali doplatiť skúsení a zodpovední vodiči, ktorý majú bezškodový priebeh. Vodič v stredných rokoch z menšej obce zaplatí v priemere za auto od 80 do 170€. Mladí vodiči z väčších miest zaplatia aj dvojnásobok tejto ceny. V porovnaní s našimi susedmi z V4 platíme za PZP stále najmenej.

Dostať lacné PZP je stále možné

Aj po januárovom zdražení povinných zmluvných poistení nie je nič stratené. Na Slovensku pôsobí dostatok poisťovní na to, aby sa o svojho zákazníka dokázali pobiť a ponúknuť mu výhodné podmienky poistenia auta. Možností je teda viac.

Porovnajte si všetky ponuky

Začať by ste mali práve porovnaním ponúk od všetkých poisťovní pre Váš konkrétny prípad. Tu máte na výber či ich obeháte osobne alebo využijete online porovnanie PZP. Stačí zadať ŠPZ Vášho auta a systém si automatický vyhľadá parametre. Ďalej nasledujú údaje ako vek, bydlisko, počet nehôd za posledné obdobie a pod. Po vyplnení a potvrdení údajov sa zobrazia ponuky od všetkých slovenských poisťovní šité na mieru práve pre Vás.

Minimalizovať krytie poistenia

Ak máte popri PZP uzatvorenú aj havarijnú poistku môže sa stať, že platíte za to isté dvakrát. Ak máte niektoré asistenčné služby pokryté už v havaríjnom poistení, neplaťte ich aj pri PZP.

Pripoistenie PZP

V súčasnosti je možné vyskladať si poistenie presne podľa požiadaviek na mieru. Pripoistenia k PZP v mnohých prípadoch dokážu plnohodnotne nahradiť havarijné poistenie.

Zdraženie poistenia PZP nie je dôvod k paniku a stresu. Môžete to vyriešiť jednoduchým krokom a to získaním lepšej ponuky. A to do konca aj online cez internet, bez toho, aby ste museli tráviť čas v pobočkách poisťovní. Využite bezplatnú kalkulačku poistenia PZP online.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here