PZP online

Získajte povinné zmluvné poistenie PZP online cez internet s porovnaním a kalkulačkou

1. Vyplňte ŠPZ a formulár

2. Porovnajte ponuky od všetkých poisťovní

3. Vyberte si najlepšie a najlacnejšie PZP

Skúsenosti

„Na PZP kalkulačku som natrafila len úplnou náhodou. Zadala som tam údaje môjho auta a výsledkom som sa nestíhala diviť. Moja aktuálna zákonná poistka bola riadne predražená – vybavovala mi ju suseda keďže je poisťovací agent. Už aj som zaslala výpoveď do poisťovne, odkiaľ mi na účet poslali späť peniaze a uzavrela som si cez internet novú. Určite odporúčam.“

Viktória, 35 rokov
Hodnotenie 5/5

PZP kalkulačka

PZP kalkulačka

Chcete vedieť, ktoré povinné zmluvné poistenie je najlacnejšie a koľko vás bude stáť? Alebo hľadáte porovnanie cien aj iných parametrov pre PZP auta, motorky a ďalších vozidiel, no radi by ste na to využili internet? V tom prípade je pre vás ideálnou voľbou kvalitná PZP kalkulačka. Tá vám ponúkne presný výpočet PZP aj prehľad cien pre rok 2019.

Vzhľadom na to, že na trhu ponúka zákonnú poistku až 11 poisťovní a medzi nimi sú aj veľkí hráči typu Allianz, Union, ČSOB, Komunálna poisťovňa, Uniqa alebo Genertel, skúmanie ich cenníkov a akcií by bolo časovo veľmi náročné. PZP Kalkulačka tento problém vyrieši.

Podobne ako v prípade veľkého počtu poisťovní, aj v prípade veľkého počtu PZP kalkulačiek na trhu platí, že nie všetky ponúkajú to isté a v rovnakej kvalite. Pozornosť preto treba venovať nielen samotnému poisteniu, ale aj tomu, aký nástroj využijete na jeho porovnanie a výpočet. Od toho, akú kalkulačku vyberiete, závisí to, čo vám môže ponúknuť.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Ako funguje online PZP kalkulačka a aké má výhody

Na rozdiel od minulosti je PZP kalkulačka veľkým pomocníkom pri šetrení času a energie. Nemusíte obehávať osobne pobočky jednotlivých poisťovní, rovnako tak ani nemusíte prehľadávať ich cenníky a aktuálne akcie. Všetko to za vás spraví online kalkulačka.

PZP kalkulačky dnes využívajú automatické získavanie najnovších dát o poistných balíčkoch a moduloch v rámci zákonnej poistky, rovnako tak aj aktuálne ceny a akcie.

Vy ako užívateľ potom vyplníte v kalkulačke údaje o poisťovanom vozidle a sebe, prípadne rovno zadáte ŠPZ, a na základe týchto údajov si viete porovnať poistenia.

V konečnej cene sú zahrnuté všetky zľavy a to vrátane bonusu za bezškodový priebeh.

Individuálne môže každá kalkulačka ponúknuť mierne inú formu výpočtu, ale samotný mechanizmus fungovania, teda zadanie údajov o vozidle a poistencovi a výpočet poistenia na základe týchto vstupných kritérií, sa nemenia. Presný výpočet poistenia môže zároveň slúžiť aj pre porovnanie všetkých poistných balíčkov a výber toho najlepšieho.

Ak sa rozhodnete využiť online PZP kalkulačku, získate tiež niekoľko výhod:

 • všetko vybavíte z domu, prípadne aj cez mobilný telefón alebo tablet, dôležité je len to, že potrebujete pripojenie na internet, keďže PZP kalkulačky sú online
 • vďaka spôsobe vybavenia aj prehľadu o poistných ponukách usporíte čas a v neposlednom rade tiež peniaze, nakoľko si viete porovnať všetky poistenia
 • veľkým plusom je možnosť v prípade lepších kalkulačiek alebo porovnávačov využiť nielen výpočet poistenia online, ale tiež aj uzatvorenie poistenia cez internet
 • ak si vyberiete online PZP kalkulačku, ktorá je súčasťou väčšieho poistného portálu, s veľkou pravdepodobnosťou tu nájdete aj nestranné poradenstvo pri výbere PZP

POČÍTAJTE S BEZŠKODOVÝM PRIEBEHOM

Pri povinnom zmluvnom poistení má veľký vplyv na konečnú cenu poistky najmä zľava za bezškodový priebeh z minulosti. Tomuto vstupnému parametru venujte dostatočnú pozornosť a nezabudnite v kalkulačke označiť presný počet mesiacov či rokov bez škodovej udalosti.

Čo vám PZP kalkulačka pri povinnom zmluvnom poistení ponúkne

Zmyslom PZP kalkulačky je primárne presný výpočet výšky poistného pri zákonnej poistke. Nie je to však jediný cieľ a význam využitia tohto užitočného nástroja, nakoľko v dnešnej dobe už kalkulačky slúžia aj ako virtuálne porovnávače pre všetky poisťovne na trhu.

Z výpočtu v PZP kalkulačke sa tak dozviete obvykle aj tieto údaje:

Cena poistenia: To, čo najviac zaujíma každého motorista, je cena poistenia. Kalkulačka vám však ukáže nielen cenu poistenia, ale obvykle aj všetky dosiahnuté cenové akcie, zľavy a zvýhodnenia, ktoré k poistke dostanete. Pochopiteľne, výsledná cena je najdôležitejšia, ale môžete mať aspoň lepší prehľad o jednorazovej zľave k poistke.

Platobné možnosti: Tie lepšie a kvalitnejšie PZP kalkulačky vám ponúknu nielen výslednú cenu za povinné zmluvné poistenie, ale aj rôzne alternatívy v prípade iných spôsobov platby. Keďže poisťovne umožňujú platiť poistné nielen jednorazovými ročnými splátkami, ale aj polročne alebo štvrťročne, môže sa cena v tomto prípade líšiť a je tiež dobré ju poznať.

Poistné limity: Už samozrejmosťou je možnosť získať čo najviac informácií nielen k cenám, ale aj k poistným limitom pri zvolenom povinnom zmluvnom poistení. Hoci minimálne limity sú dané zákonom, poisťovne sa v poslednej dobe predbiehajú v tom, ktorá ponúkne motoristom lepšie podmienky. V tomto prípade sú limity tým rozdielovým faktorom.

Možnosti pripoistenia: Okrem základnej poistnej ochrany, čiže poistenia zodpovednosti za škodu, sa snažia poisťovne už aj pri PZP myslieť na ochranu vodiča a poisteného vozidla. To je dôvodom, prečo pribaľujú k PZP pripoistenia, napríklad úrazové alebo proti škodám spôsobeným živlami. V kalkulačke by ste mali určite vidieť aj takéto porovnanie.

Rozsah asistenčných služieb: To, čím sa poisťovne snažia tiež upútať motoristov, sú rozšírené asistenčné služby. Niektoré naopak stavia na širokú základňu jediného balíka asistencie, no väčšina sa snaží ponúknuť základné a okrem nich aj prémiové alebo kvalitnejšie asistenčné služby. Úlohou PZP kalkulačky je aj tento parameter pri porovnaní spomenúť.

Bonusy k poisteniu: Okrem asistenčných služieb ponúka čoraz poisťovní k PZP aj rôzne iné nefinančné bonusy. Môže ísť napríklad o dlhší prenájom náhradného auta pri poruche alebo havárii alebo služby nesúvisiace priamo s povinným zmluvným poistením, ale s iným typom servisu od poisťovne či tretej strany. Kvalitná PZP kalkulačka vám tieto bonusy predstaví.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Najčastejšie otázky o PZP kalkulačkách

Kalkulačky povinného zmluvného poistenia sa tešia veľkej popularite a samozrejme aj záujmu vodičov a motoristov. Nie všetci však na 100 % chápu spôsob ich fungovania, čo znamená, že z praktického hľadiska majú ešte nejaké medzery.

Toto sú otázky, ktoré sú najdôležitejšie z pohľadu PZP kalkulačiek:

Zahŕňa výpočet poistného cez kalkulačku všetky zľavy a bonusy?

Pokiaľ využijete overenú a serióznu kalkulačku, potom určite áno. Pravdou však je, že nie všetky kalkulačky počítajú s aktuálnymi dátami a vstupnými parametrami, takže v takomto prípade môže byť výpočet povinného zmluvného poistenia nepresný a nemusí zahŕňať všetky zľavy. Siahnite preto po väčšej istote, čiže známejšej kalkulačke s referenciami.

Odkedy platí zákonná poistka uzatvorená cez internet?

Spravidla je poistenie platné v momente uzatvorenia, ale niektoré poisťovne môžu mať platnosť poistky podmienenú až zaplatením poistného. Druhou možnosťou je, že poistenie je platné okamžite, ale v prípade nezaplatenia poistného do istého dátumu sa jeho platnosť skončí. V každom prípade je lepšie sa informovať o aktuálnych podmienkach.

Kto môže uzatvoriť povinné zmluvné poistenie cez internet?

Povinné zmluvné poistenie môže uzatvoriť buď majiteľ alebo držiteľ vozidla. Ak ste kúpili vozidlo na leasing a tento leasing je bez poistenia, máte povinnosť PZP uzatvoriť, nakoľko ste držiteľom vozidla. Pri vypĺňaní online žiadosti potom zohľadnite toto postavenie a vyplňte žiadosť správne. Platba poistného je tiež v tomto prípade na vašich pleciach.

Je dojednanie poistenia cez online PZP kalkulačku výhodnejšie?

Áno, nakoľko väčšina poisťovní má vo svojom systéme zliav, akcií a bonusov aj cenové zvýhodnenie v prípade, ak sa rozhodnete požiadať o uzatvorenie poistenia online. Musíte si ale dať pozor na to, aby ste napríklad pri platení poistného odosielali peniaze priamo na účet poisťovne a nie sprostredkovateľovi. Vtedy už PZP najvýhodnejšie byť nemusí.

Uzatvorenie PZP online a prečo využiť porovnanie PZP

Využiť moderné technológie je možné nielen pre výpočet poistného v online PZP kalkulačke, ale aj pre celkové porovnanie ponúk poistenia a dokonca aj pre dojednanie poistnej zmluvy z pohodlia domova. Tie kvalitnejšie kalkulačky to bez problému umožňujú.

Celý proces je otázkou len niekoľkých kliknutí a minút:

Najskôr do kalkulačky PZP vložíte údaje o vozidle a o vás, prípadne ŠPZ.

Kalkulačka z nich vypočíta výšku poistného a porovná všetky ponuky na PZP.

Vyberiete si tú, ktorá je pre vás najlepšia a požiadate o zaslanie poistnej zmluvy.

Tá vám príde priamo domov, podpíšete ju, zaplatíte poistné a to je všetko.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


PZP poistenie kalkulačka príklad

Kým vybavenie novej poistky je možné vybaviť čisto online a cez internet, vypovedanie starej poistnej zmluvy musíte spraviť písomnou formou a poštovou korešpondenciou. Je to však jediný krok, ktorý je menej pohodlný, všetko ostatné je možné vybaviť bez toho, aby ste museli niekam chodiť. Samotná poistná zmluva vám príde na email.

Využitie online kalkulačky na porovnanie PZP má aj ďalšie plusy

 • v prvom rade platí, že si viete takýmto spôsobom na jednom mieste porovnať všetky ponuky, nemusíte teda strácať čas s ich pozeraním priamo na stránkach poisťovní
 • celý proces je otázkou niekoľkých minút, nemusíte nikam chodiť, čo šetrí nielen čas, ale aj energiu, poistenie pokojne uzavriete aj cez mobilný telefón
 • nielen vybavenie poistenia je online, ale čoraz viac kvalitných kalkulačiek ponúka aj možnosť platby poistného, napríklad cez QR kód a smartfón

Tie najkvalitnejšie a najlepšie online kalkulačky vám celý proces uzatvorenia poistenia naozaj značne zjednodušia, napríklad tým, že stačí vložiť ŠPZ vozidla namiesto vypisovanie všetkých údajov. To isté platí aj o vybavení poistného, štandardne tak viete spraviť cez internet banking. Dojednať si novú poistku ešte nikdy nebolo rýchlejšie a ľahšie.

BIELA AJ ZELENÁ KARTA PRÍDU ONLINE

Podobne ako zmluva o zákonnom poistení, aj doklady od poistenia, ktorými sa preukazujete napríklad pri cestnej kontrole, vám prídu priamo domov, obvykle emailom. Môžete si ich vytlačiť a pokojne používať. Niektoré poisťovne vám ich dodatočne pošlú aj poštou.

Online kalkulačka a odporúčania, ako uzatvoriť najlacnejšie PZP online

Väčšina motoristov využíva online kalkulačky na nájdenie najlacnejšieho povinného zmluvného poistenia. Pozerať však treba aj na kvalitu samotného nástroja, pretože v opačnom prípade môžete doplatiť napríklad na to, že kalkulačka nezahrnie do výpočtu všetky ponuky.

Pri výbere online PZP kalkulačky si preto všímajte:

 • či sa jedná o známejšiu značku kalkulačky s referenciami aj z minulosti, prípadne, či ide o súčasť väčšieho poistného portálu, čo je úplne ideálna situácia
 • či je porovnanie poistiek naozaj kompletné a obsahuje všetky dôležité údaje, samozrejmosťou by malo byť, že porovnanie je nestranné
 • či je cena konečná a ak kalkulačka umožňuje nielen uzatvorenie poistky, ale aj platbu poistného, či je táto platba priamo na účet poisťovne a nie k sprostredkovateľovi
 • či sú údaje, bonusy, zľavy a akcie skutočne aktuálne, nakoľko práve tieto vstupné parametre vo veľkej miere ovplyvnia presnosť výpočtu najlacnejšej ponuky

Najlepšou cestou je dať prednosť tým kalkulačkám, ktoré sú na trhu už dlhšiu dobu a zároveň patria pod známejšie značky. Niektoré portály ponúkajú dokonca nielen výpočet poistenia cez takúto kalkulačku, ale aj nestranné poradenstvo, dokonca aj vo forme telefonickej infolinky. Takto seriózne kalkulačky určite splnia svoj účel.

Jednu overenú a kvalitnú online kalkulačku pre PZP aj s porovnaním nájdete tiež u nás.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Hodnotenie:

PZP kalkulačka
Počet hlasov: 128 Priemer:4.8 (96.88%)