PZP online

Získajte povinné zmluvné poistenie PZP online cez internet s porovnaním a kalkulačkou

1. Vyplňte ŠPZ a formulár

2. Porovnajte ponuky od všetkých poisťovní

3. Vyberte si najlepšie a najlacnejšie PZP

Skúsenosti

„Celé uzatvorenie PZP poistky mi zabralo len 10 minút. Stačilo naťukať číslo ŠPZ a zopár ďalších údajov. Ihneď mi bolo ponúknuté prehľadné porovnanie všetkých poistiek. Vybrala som si najlacnejšiu. Môžem doporučiť všetkým ľuďom, ktorí nechcú strácať čas na pobočkách a prísť tak o celý deň dovolenky. Samozrejme aj všetkým, ktorí chcú ušetriť.“

Monika, 35 rokov
Hodnotenie 5/5

PZP online

Povinné zmluvné poistenie na auto, motocykel alebo iné motorové vozidlo si viete v dnešnej dobe vybaviť už nielen osobne, ale aj cez internet, čiže online. Uzatvorenie poistky bez toho, aby ste museli niekam chodiť, je nielen pohodlné a rýchle, ale predovšetkým výhodné. Viaceré poisťovne totiž ponúkajú zľavy, akcie a zvýhodnenia pri PZP online.

Pri riešení zákonnej poistky cez internet máte navyše možnosť spraviť si kompletné porovnanie všetkých poisťovní a balíčkov PZP. Vybrať si tak môžete napríklad lacné poistenie len s minimálnymi asistenčnými službami, ale aj komplexnú ochranu.

V zásade platí, že dnes už všetky poisťovne ponúkajú možnosť uzatvorenia povinného zmluvného poistenia aj cez internet. Či už ide o lídrov na trhu typu Allianz alebo Kooperativa, alebo o poisťovne známe skôr svojou prítomnosťou v online svete. V každom prípade platí, že porovnanie všetkých možností a výpočet poistenia cez kalkulačku sú vždy najdôležitejšie.

PZP online a jeho najväčšie výhody

V minulosti sa povinné zmluvné poistenie takmer výlučne uzatváralo osobne. Či už išlo o návštevu pobočky alebo o sprostredkovanie poistenia priamo u predajcu vozidla, všeobecnou charakteristikou bola nutnosť osobného kontaktu a priameho vybavenia.

PZP sa však dá vybaviť už nielen osobne na pobočke alebo v kancelárii sprostredkovateľa, ale aj cez internet a to cez počítač, tablet alebo mobilný telefón.

V prípade online PZP máte na výber uzatvorenie priamo na webstránke poisťovne alebo s možnosťou využitia porovnávacích služieb a online PZP kalkulačiek.

Druhá možnosť je oveľa efektívnejšia a umožňuje najmä kompletné porovnanie.

Z hľadiska technických parametrov ponuky dojednania PZP cez internet nie je žiaden praktický rozdiel medzi uzatvorením poistky týmto spôsobom a uzatvorením osobne. Poisťovne ponúkajú rovnaké poistenie tak pre osobné vybavenie ako aj pre riešenie online. Internet ako predajný kanál však môžu poisťovne využiť na lepšiu propagáciu balíčkov.

Oproti klasickému uzatvoreniu poistenia osobne prináša PZP online tieto benefity:

 • výhodnejšia cena, nakoľko väčšina poisťovní ponúka k PZP uzatváranému online akcie alebo zľavy, rovnako tak môžete veľmi rýchlo nájsť lacnejšiu alternatívu
 • porovnanie všetkých PZP na jednom mieste, ak využijete služby rôznych online porovnávačov, čo pomáha k nájdeniu najlepšieho poistenia presne pre vás
 • výpočet ceny na mieru podľa technických parametrov vozidla a na základe údajov o vás ako majiteľovi, nemusíte študovať žiadne cenníky ani zisťovať aktuálne akcie
 • možnosť uzatvoriť poistenie kdekoľvek a kedykoľvek a to dokonca nielen cez počítač z pohodlia obývačky, ale aj cez tablet alebo mobilný telefón pokojne aj na dovolenke

PZP ONLINE SA HODÍ AJ PRI KÚPE VOZIDLA

Jednoduché a rýchle porovnanie a uzatvorenie PZP online viete najlepšie využiť hlavne pri kúpe vozidla, či už u predajcu nových vozidiel alebo v bazári. Poistku si viete uzatvoriť aj cez internet v mobilnom telefóne a nemusíte teda platiť žiadne provízie pre sprostredkovateľa.

Príklad ponúknutých možností poistenia

 


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Čo PZP online zahŕňa a čo si viete cez internet k nemu dojednať

Povinné zmluvné poistenie uzatvárané online zahŕňa rovnakú šírku poistných udalostí, ako poistenie uzatvárané osobne. Poistné krytie je v prípade PZP dané zákonom, rovnako tak aj minimálne predpísané limity poistného plnenia. Tie však môžu poisťovne navýšiť.

PZP kryje tieto 4 okruhy udalostí a nákladov spôsobených prevádzkou vozidla:

Škody na zdraví: Prvou oblasťou, ktorú povinné zmluvné poistenie pokrýva, je úhrada škôd na zdraví voči tretím osobám. V praxi to znamená, že poisťovňa uhradí škody spôsobené na zdraví iných osôb v dôsledku škodovej alebo poistnej udalosti spôsobenej vašim autom, pričom sem patria napríklad náklady na zdravotnú starostlivosť alebo rôzne úrazové dávky.

Náklady pri usmrtení: Druhou oblasťou, kde platí pokrytie PZP, je oblasť pokrytia nákladov pri usmrtení tretích osôb, znova v dôsledku dopravnej nehody alebo inej poistnej udalosti spôsobenej poisteným vozidlom. Do tejto oblasti patria najmä nároky na odškodnenie pri smrti spôsobenej priamo poistnou udalosťou a poistný limit je minimálne 5 000 000 €.

Škody pri poškodení a zničení majetku: PZP samozrejme pokrýva aj majetkové a vecné škody spôsobené v dôsledku poistnej alebo škodovej udalosti. Aj tu platí, že pokrýva tieto škody voči tretím osobám, teda voči ich majetku. Poistenie sa vzťahuje na krytie nákladov a škôd súvisiacich s poškodením, zničením, stratou alebo odcudzením majetku a vecí.

Ušlý zisk a náklady na právne zastupovanie: Poslednou oblasťou škôd a nákladov, ktoré PZP dojednávané online pokrýva, sú náklady na ušlý zisk a náklady na právne zastúpenie poškodených súvisiace s oprávnenými nárokmi na poistné plnenie. V tomto prípade tak poistenie pokrýva aj nečakané finančné náklady, napríklad súvisiace so súdnym procesom.

Okrem uvedených krytí si viete dojednať k povinnému zmluvnému poisteniu cez internet aj pripoistenia pre ochranu vás a vášho vozidla. Súčasťou dojednaného poistenia sú aj asistenčné služby, samozrejme, v závislosti od konkrétneho balíčka PZP a od konkrétnej poisťovne. V prípade využitia online kalkulačky alebo porovnávača si viete všetko vzájomne porovnať.

Pokiaľ ide o pripoistenia, k PZP si viete online dojednať predovšetkým:

Pripoistenie skiel: Najčastejším pripoistením, ktoré si motoristi vedia dojednať online k PZP, je pripoistenie skiel, konkrétne ich poškodenia, rozbitia alebo krádeže. Toto pripoistenie sa môže vzťahovať len na čelné sklo, ale niektoré poisťovne pokrývajú škody aj na bočných sklách a zadnom skle. Poistenie však nekryje škody na spätných zrkadlách a strešnom okne.

Pripoistenie proti živlom: Veľmi častým pripoistením, ktoré motoristi využívajú k hlavnému zákonnému poisteniu, je pripoistenie proti živlom. To zahŕňa pokrytie škôd na vašom vozidle v dôsledku prírodných živlov, najčastejšie ide o požiar, výbuch, krupobitie, záplavy, zosuv pôdy, lavínu a podobne. Každá poisťovňa môže mať iný rozsah týchto poistných udalostí.

Pripoistenie stretu so zverou: ak sa obávate poškodenia vozidla v dôsledku nečakaného stretu s domácou alebo divou zverou, potom je pre vás riešením pripoistenie aj pre tieto prípady. Viacero poisťovní ho má vo svojej ponuke, ale vždy si pozrite, aká je šírka poistného krytia a či sa pripoistenie týka aj stojaceho vozidla na parkovisku, čiže nielen počas jazdy.

Úrazové pripoistenie: Posledným veľmi častým pripoistením je úrazové pripoistenie, niekedy nazývané aj poistenie sedadiel. Toto poistenie kryje buď len vodiča, alebo celú posádku, záleží od konkrétnej poisťovne a jej ponuky. Poistenie sa vzťahuje na smrť, trvalé následky, bolestné po úraze a pokrýva aj denné odškodné alebo náklady na hospitalizáciu.

Ktoré poisťovne ponúkajú PZP online

Povinné zmluvné poistenie u nás ponúka dokopy 11 poisťovní a to tak vo forme dojednania poistky osobne, ako aj v možnosti uzatvoriť poistenie cez internet. Poistenie si viete uzatvoriť tak pre osobné auto, ako aj pre iné kategórie vozidiel, napríklad motorky alebo skútre.

Tu je stručný prehľad poisťovní poskytujúcich zákonné PZP poistenie:

Allianz – Slovenská poisťovňa: Allianz má pre motoristov pripravené povinné zmluvné poistenie so 4 rôznymi modulmi poistného krytia. Poistiť auto si tu môžu za výhodných podmienok tak „sviatoční vodiči“, ako aj majitelia motocyklov, prívesov či úžitkových vozidiel. Zákonnú poistku je možné uzatvoriť dokonca aj bez asistenčných služieb.

Axa: Povinné zmluvné poistenie poisťovne Axa ponúka výhodnú poistku so špeciálnou zľavou pri uzatvorení online a zároveň veľký počet individuálnych pripoistení. Výška poistného je závislá od parametrov vozidla aj podmienok poistníka, k dispozícii sú viaceré poistné limity. K PZP môžete získať tiež zaujímavý bonus za bezškodový priebeh.

ČSOB: Ak sa rozhodnete uzatvoriť povinné zmluvné poistenie v ČSOB poisťovni, viete tak spraviť osobne aj cez internet. Poisťovňa ponúka poistenie so vstupným bonusom až do výšky 55 % a získať môžete aj ďalšie zaujímavé zvýhodnenia, napríklad za bezpečnostnú výbavu vozidla. Poistenie môže byť so štandardným aj so zvýšeným limitom poistného krytia.

Generali: Zákonná poistka v poisťovni Generali je k dispozícii v troch rôznych balíkoch, ktoré sa odlišujú limitom poistného plnenia, šírkou asistenčných služieb a šírkou poistného krytia pre špecifické pripoistenia. Aj v tomto prípade viete dojednať PZP cez internet, pričom k poisteniu môžete získať zaujímavé zľavy. Každé poistenie obsahuje asistenčné služby.

Genertel: Vybaviť si poistenie vozidla online behom pár minút môžete aj v prípade, ak sa rozhodnete uzatvoriť PZP v poisťovni Genertel. Poisťovňa ponúka pre všetkých motoristov už v rámci poistky VIP asistenčné služby s príchodom špecialistov na miesto problému do 60 minút a veľkou výhodou je aj garancia vyplatenia poistného plnenia do 7 dní.

Groupama: Možnosť uzatvoriť si povinné zmluvné poistenie online ponúka aj poisťovňa Groupama. Tá ponúka k poisteniu veľmi široký balík služieb od právnej asistencie až po možnosť opravy defektu v rámci Groupama Assistence. PZP je zaujímavé aj z finančného hľadiska, nakoľko k nemu možnosť získať rôzne zľavy a to aj podľa bydliska poistníka.

Komunálna poisťovňa: Povinné zmluvné poistenie Komunálnej poisťovni je dostupné v dvoch balíčkoch a to Garant Plus a Eurogarant Plus, ktoré sa odlišujú výškou poistného limitu. K PZP môžete získať zľavu za bezškodový priebeh aj iné produktové zľavy, pričom súčasťou poistky sú pripoistenia a to úrazové pripoistenie a pripoistenie batožiny.

Kooperativa: Dojednať si PZP online v poisťovni Kooperativa je doslova hračka a aj v tomto prípade máte na výber dva balíky poistenia líšiace sa výškou poistného limitu. K poistke získate tiež zaujímavé pripoistenia, konkrétne úrazové poistenie vozidla a posádky, poistenie škôd v dôsledku živelných udalostí, poistenie batožiny a poistenie škôd pri strete so zverou.

Uniqa: Povinné zmluvné poistenie od poisťovne Uniqa sa dá uzatvoriť cez internet a to aj s možnosťou doobjednania si rozšírených asistenčných služieb. K PZP si viete vybrať aj v tomto prípade viaceré pripoistenia, získať môžete bonus za bezškodový priebeh až do výšky 50 % a pokiaľ ste vodičom z menšieho mesta, máte výhodnejšiu cenu poistenia.

Union: Poisťovňa Union ponúka pre motoristov v rámci zákonnej poistky na výber 3 rôzne balíčky PZP a to Basic, Optimum a Excellent Plus. Prvý balík je ideálny pre šoférov, čo hľadajú lacné PZP, nakoľko neobsahuje asistenčné služby a ponúka základné poistné krytie. Pre motoristov sú však k dispozícii aj pripoistenia pre absolútne 100 % poistnú ochranu.

Wüstenrot: Rýchle vybavenie povinného zákonného zmluvného poistenia aj cez internet ponúka poisťovňa Wüstenrot. Tá umožňuje poistiť nielen osobné autá, ale napríklad aj prívesy, pričom výšku poistného stanovuje podľa parametrov vozidla aj údajov poistníka. K zákonnej poistke získavate bezplatne aj široké a komplexné asistenčné služby.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Cena za PZP online

Jednou z najväčších predností uzatvorenia poistenia cez internet je možnosť finančnej úspory. Tú je možné dosiahnuť jednak porovnaním všetkých poistných balíčkov a zvolením toho najvýhodnejšieho, ale zároveň aj výberom poistenia s najväčšími zľavami.

Na cenu za povinné zmluvné poistenie má vplyv niekoľko faktorov:

 • doba bezškodového priebehu, čiže doba, kedy nedošlo k poistnej udalosti, poisťovne za toto obdobie udeľujú tzv. bonus za bezškodový priebeh a to až do 60 %
 • zľava za uzatvorenie poistenia online, čo je špecifická a špeciálna zľava využiteľná práve v prípade uzatvorenia poistnej zmluvy cez internet a môže dosiahnuť aj 15 %
 • akcie týkajúce sa formy platenia, napríklad zaplatenie poistného na celý rok vopred, prípadne akcie týkajúce sa uzatvorenia viacerých poistných zmlúv v poisťovni
 • parametre vozidla a údaje o vlastníkovi, každá poisťovňa môže cenovo zvýhodniť inú skupinu motoristov a ponúknuť výhodnejšie poistné pre niektoré kategórie vozidiel

RÝCHLY VÝPOČET CENY PODĽA ŠPZ

Veľkou prednosťou uzatvárania poistenia cez internet je možnosť získať cenu na mieru nielen na základe zadania technických údajov o vozidle a údajov o vás, ale aj na základe zadania ŠPZ. Takýto spôsob je rýchlejší, jednoduchší a zvyšuje komfort pri porovnaní a výpočte PZP.

Najčastejšie otázky o PZP online

Motoristi sa o povinné zmluvné poistenie nezaujímajú len z pohľadu ceny, ale rovnako tak aj z pohľadu jeho praktických aspektov. Viacero ich otázok smeruje tiež k spôsobe a efektivite uzatvorenia zákonnej poistky cez internet, rovnako tak k výhodám takéhoto dojednania PZP.

Toto sú dotazy, ktoré sú najčastejšie:

Ak sa rozhodnem pre uzatvorenie PZP online, odkedy toto poistenie platí?

Platnosť poistenia vzniká momentom jeho uzatvorenia, avšak právne účinky môžu u každej poisťovni nastať inak. Niekedy je to od polnoci, inokedy je to presne od momentu uzatvorenia poistnej zmluvy. Veľmi dôležité je však načas zaplatiť poistné, v opačnom prípade môže prísť buď k zneplatneniu poistenia, prípadne ku kráteniu poistného plnenia v prípade škody.

Môžem uzatvoriť povinné zmluvné poistenie cez internet kedykoľvek?

Jednou z najväčších výhod uzatvorenia PZP cez internet je, že sa nemusíte viazať na otváracie hodiny pobočky, takže poistenie viete dojednať kedykoľvek. Zároveň ale platí, že ak ide o zmenu poisťovne, je potrebné zosúladiť uzatvorenie novej poistnej zmluvy a výpoveď tej starej. Ak sa nemenil vlastník vozidla, výpoveď je možná len pri výročí pôvodnej zmluvy.

Je možné spoločne s PZP uzatvoriť online aj pripoistenia?

Áno, možné to samozrejme je, záleží len na forme. V niektorých prípadoch sa dajú poistenia uzatvárať samostatne a nakombinovať si môžete poistenie presne na mieru, inokedy je to možné len v rámci balíčkov s pevne daným rozsahom pripoistení. V zásade platí, že toto všetko závisí od konkrétnej ponuky poisťovne, rovnako aj výber asistenčných služieb.

Ako to je s dokladmi od poistenia? Prídu mi poštou?

V prípade uzatvorenia povinného zmluvného poistenia online vám doklady od poistky prídu najskôr na mail a po istej dobe poštou. Týka sa to tak poistnej zmluvy, ako aj dokladov preukazujúcich potvrdenie o uzatvorení PZP, čiže bielej a zelenej karty. Biela karta a zelená karta, ktoré vám prídu online, sú dočasné, no môžete ich používať tak, ako aj riadne doklady.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Uzatvorenie PZP online a prečo využiť porovnanie PZP

Aby ste mohli naplno využiť najväčšiu výhodu online zákonného poistenia, čiže finančnú úsporu, nevyhnutnou podmienkou k tomu je dôsledné porovnanie všetkých PZP na trhu. Žiaden strach, nemusíte začať pozerať ponuky jednotlivých poisťovní osobitne.

Oveľa lepšie sú online porovnávacie služby, ktoré fungujú nasledovne:

Na úvod zadáte do PZP kalkulačky parametre vozidla a údaje o vás.

Následne vám kalkulačka pripraví výpočet na mieru aj s porovnaním všetkých PZP.

Zvolíte si to, ktoré vám vyhovuje najviac, vyplníte zvyšné údaje a odošlete ich online.

Na mail vám prídu potrebné dokumenty, podpíšete ich a potom už len zaplatíte poistné.

Celý proces porovnania poistenia online je záležitosťou doslova zopár minút, čo uľahčuje celý proces a vďaka tomu je aj dojednanie poistenia oveľa efektívnejšie. Ak použijete online nástroje, napríklad porovnávače alebo PZP kalkulačky, získate na jednom mieste komplexný prehľad o všetkom a navyše vám bude cena poistného vypočítaná na mieru.

Porovnanie a uzatvorenie PZP má pre motoristov aj tri veľké výhody:

 • v prvom rade je to úspora času, nakoľko viete na jednom mieste a priamo z pohodlia domova zistiť všetky aktuálne podmienky poistenia a jeho ceny
 • zároveň ide aj o úsporu financií, či už vďaka porovnaniu ponúk a nájdenia najlepšej ponuky, ale aj vďaka zľavám za dojednanie poistenia online
 • v neposlednom rade môžete s využitím serióznych kalkulačiek a porovnávačov získať aj poradenstvo, napríklad ohľadom potrebnosti pripoistení k PZP

Povinné zmluvné poistenie uzatvárané online má zmysel aj v tom, že viete naplno využiť všetky možné zľavy. Poisťovne sa totiž snažia v tomto prípade zaujať cenou a preto ponúkajú cenové zvýhodnenia na maximum. Zároveň platí, že si viete pri online porovnaní vybrať nielen najlacnejšie poistné balíčky, ale aj tie najkomplexnejšie.

PLATBA AJ MOBILOM

Nielen dojednanie poistenia, ale aj jeho platba môžu prebehnúť bez nutnosti návštevy pošty alebo banky. Tie najlepšie porovnávače vám totiž umožnia platbu napríklad cez internet banking alebo dokonca aj cez mobil a to s použitím QR kódu.

Online kalkulačka a odporúčania, ako uzatvoriť najlepšie PZP online

Ak hľadáte cestu, ako uzatvoriť najlepšie a najvýhodnejšie PZP online, určite by ste sa mali okrem porovnávačov zamerať aj na online kalkulačky. Tie vám totiž pomôžu nielen s nezávislým a komplexným porovnaním, ale hlavne s kalkuláciou cien.

Pri ich výbere však treba vziať do úvahy niekoľko podstatných faktorov:

 • či je online kalkulačka súčasťou nejakého väčšieho portálu o poistení a či už má za sebou dlhšiu históriu, čo jej dodáva viac serióznosti a viac skúseností
 • výpočet musí byť komplexný a zároveň na mieru, v cene musia byť zahrnuté všetky náklady a nesmie prísť k navýšeniu napríklad o ďalšie provízie
 • veľkým plusom a dobrým znamením je, ak kalkulačka alebo porovnávač nefungujú len ako „anonymné“ internetové služby, ale majú aj telefonickú infolinku
 • dôležité je, aby porovnanie poistenia nebolo len z hľadiska ceny, ale aby sa dali porovnať aj nefinančné parametre, napríklad šírka asistenčných služieb

Výberom serióznej a kvalitnej online PZP kalkulačky môžete naplno využiť všetky výhody uzatvorenia poistenia cez internet. Dôležité je pozerať vždy na referencie a spoľahnúť sa na známejšie značky porovnávacích nástrojov a kalkulačiek. V opačnom prípade sa môže ľahko stať, že uzatvorené poistenie nebude ani najlepšie a ani najvýhodnejšie.

Komplexné porovnanie PZP vám ponúka aj naša online kalkulačka.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Hodnotenie:

PZP online
Počet hlasov: 76 Priemer:4.6 (91.05%)

Viac informácií o PZP online

Výpočet povinného zmluvného poistenia

Zákonné poistenie musí mať každý, kto chce u nás jazdiť so svojim motorovým vozidlom po cestných komunikáciách. Či už ide o auto, motocykel, prívesný vozík alebo...

Poistenie auta online

Kúpili ste si nové alebo jazdené auto a hľadáte možnosť, ako ho čo najlacnejšie, najrýchlejšie, najlepšie a najpohodlnejšie poistiť? Riešením je internet, ktorý už aj v tomto...

Kalkulačka poistenia auta

Poistiť si dnes auto môžete nielen osobne návštevou pobočky alebo nejakej poistnej kancelárie, ale využiť na to môžete aj moderné technológie a internet. Online kalkulačky...

Poistenie vozidla do zahraničia

Chystáte sa na pracovnú cestu alebo kvôli dovolenke do zahraničia? Je jedno, či to bude len na pár dní alebo aj niekoľko mesiacov, prípadne...

Poistenie vozidla na dovolenku

Či už idete na krátky výlet po Slovensku alebo na dlhšiu dovolenku do zahraničia, ak pri takomto príjemnom trávení voľného času použijete svoje motorové...

Poistenie auta do zahraničia

Chystáte sa so svojim autom do zahraničia, napríklad na menší výlet, dovolenku alebo služobnú cestu? Ak chcete mať komplexnú ochranu pre všetky prípady, mali...

Ceny poistenia auta

Jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere poistenia auta je jeho cena. Platí to tak pre ceny povinného zákonného poistenia, ako aj pre ceny havarijného poistenia ...

Poistenie auta na dovoleku

Budete cestovať so svojim vozidlom na dovolenku do zahraničia? V tom prípade je na mieste poistenie auta počas dovolenky pre všetky prípady, či už pôjde...

Poistenie stretu so zverou

Kým v minulosti bolo poistenie auta alebo iného vozidla proti stretu so zverou záležitosťou, ktorú výlučne pokrývalo iba havarijné poistenie, v poslednom období sa situácie zmenila...

Poistenie čelného skla

Rozbil vám kamienok čelné sklo na aute? Alebo ste sa stali terčom vandalizmu a prišlo k poškodeniu čelného skla, prípadne aj iných skiel? Presne pre tieto...

Poistenie vozidla online

Moderná doba so sebou prináša moderné riešenia a to platí aj v oblasti poistenia motorových vozidiel. Časy, kedy ste museli kvôli zákonnému alebo Kasko poisteniu obiehať...
Asistenčné služby pre povinné zmluvné poistenie

Asistenčné služby pre povinné zmluvné poistenie

Súčasťou povinného zmluvného poistenia motorových vozidiel sú aj asistenčné služby. Tie slúžia pre problémové situácie, kedy z dôvodu poruchy, poškodenia, krádeže či nehody nie je...
Ceny povinného zmluvného poistenia

Ceny povinného zmluvného poistenia

Jedným z najdôležitejších parametrov, ktoré motoristi pri PZP sledujú, je cena. Vzhľadom na to, že povinné zmluvné poistenie je komerčným poistením a poskytuje ho viac než...
Biela karta

Biela karta

Ak uzavriete povinné zmluvné poistenie, čiže PZP, jedným dokumentov, ktoré k poisteniu získate, je aj biela karta. Ide o doklad potvrdzujúci uzatvorenie zákonnej poistky, ktorý vám...
zelena karta

Zelená karta

Zelená a biela karta patria medzi doklady potvrdzujúce uzatvorenie PZP, čiže poistenia zodpovednosti za škody spôsobené motorovým vozidlom. Biela karta je takýmto dokladom na Slovensku,...

Amortizácia vozidla pri PZP

Amortizácia je pojem, ktorý bol v minulých rokoch doslova strašiakom pre povinné zmluvné poistenie, presnejšie pre poistencov. Zjednodušene by sa dalo povedať, že amortizácia v praxi znamená...
PZP pri prepise vozidla

PZP pri prepise vozidla

Povinné zmluvné poistenie musí u nás podľa zákona mať uzavreté každé vozidlo, ktoré je prevádzkované na cestných komunikáciách. Ide o poistenie, ktoré kryje škody spôsobené prevádzkou...
Čo kryje povinné zmluvné poistenie

Čo kryje povinné zmluvné poistenie

Zákonné poistenie, čiže PZP, je povinným poistením, ktoré sa uzatvára tak pre osobné autá, úžitkové vozidlá, motorky, skútre, traktory a ďalšie kategórie vozidiel s evidenčným číslom...
Povinné zmluvné poistenie podľa ŠPZ

Povinné zmluvné poistenie podľa ŠPZ

Porovnanie alebo výpočet povinného zmluvného poistenia cez internet sú populárnejšie čoraz viac. Nielen, že si viete takýmto spôsobom zistiť, čo všetko poistenie zahŕňa a koľko...
Bezškodový priebeh pri povinnom zmluvnom poistení

Bezškodový priebeh pri povinnom zmluvnom poistení

Z pohľadu povinného zmluvného poistenia hrá mimoriadne dôležitú úlohu bezškodový priebeh poistenia. Ide o obdobie, kedy neprišlo k žiadnej škodovej alebo poistnej udalosti, čo je v prípade poisťovní...
Malus pri povinnom zmluvnom poistení

Malus pri povinnom zmluvnom poistení

Malus, čiže prirážka, je súčasťou systému bonusu a malusu, ktorý bežne poisťovne poskytujúce povinné zmluvné poistenie u nás využívajú. Ide o systém, ktorý zohľadňuje históriu vodiča z hľadiska...
Bonus pri povinnom zmluvnom poistení

Bonus pri povinnom zmluvnom poistení

Bonus je pri PZP, čiže povinnom zmluvnom poistení, jedným z najdôležitejších faktorov z hľadiska ceny poistného. Podľa bonusu si vyberá povinné zmluvné poistenie veľká väčšina motoristov,...
Poistenie sedadiel v aute

Poistenie sedadiel v aute

Pod pojmom poistenie sedadiel sa myslí úrazové poistenie, ktoré kryje náklady a škody spôsobené úrazom v dôsledku škodovej a poistnej udalosti. toto poistenie sa niekedy nazýva aj...
Spoluúčasť pri PZP

Spoluúčasť pri PZP

Pri škodovej udalosti, kedy prichádza na rad poistné plnenie a úhrada škôd či nákladov uplatňujú poisťovne v niektorých prípadoch spoluúčasť. Ide o finančné spolupodieľanie sa na nákladoch...
PZP a čelné sklo

PZP a čelné sklo

Rozbité, prasknuté či inak poškodené predné čelné sklo na aute nie je určite vôbec príjemná záležitosť. Platí to nielen vtedy, ak ste vlastníkom drahšieho...
PZP a stret so zverou

PZP a stret so zverou

Škody spôsobené kontaktom so zverou môžu končiť neraz aj fatálne, najčastejšie si to však odnesie len vozidlo a jeho karoséria. Pre tieto prípady, ktorých je...
PZP Genertel

Mini havarijné poistenie Genertel

Mini havarijné poistenie je názov produktu, ktorý ponúka poisťovňa Genertel. Technicky ide o pripoistenie k zákonnému povinnému zmluvnému poisteniu, ktoré je určené pre pokrytie škôd na...
WUSTENROT_pzp

Povinné zmluvné poistenie Wüstenrot

V prípade, že uprednostňujete jednoduchý a prehľadný výber povinného zmluvného poistenia, ale zároveň chcete získať k PZP aj niektoré pripoistenia kryjúce riziká typické pre havarijné poistenie, poisťovňa...

Povinné zmluvné poistenie Uniqa

Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla, čiže povinné zmluvné poistenie, ponúka pre motoristov a vodičov aj poisťovňa Uniqa. Tá pri poistení stavila najmä...

Povinné zmluvné poistenie Union

Povinné zmluvné poistenie auta, motorky aj ďalších motorových vozidiel na mieru s možnosťou výberu 3 balíčkov a viacerých pripoistení ponúka poisťovňa Union. K poisteniu získate automaticky aj...
PZP Kooperativa

Povinné zmluvné poistenie Kooperativa

Ak hľadáte výhodné povinné zmluvné poistenie s možnosťou získať zľavu napríklad pri ročnej platbe alebo pre niektoré kategórie vodičov, je tu pre vás zákonná poistka...
Komunálna poisťovňa PZP

Povinné zmluvné poistenie Komunálna poisťovňa

Zákonné poistenie auta, motorky alebo aj historického motorového vozidla ponúka cez svoje povinné zmluvné poistenie Komunálna poisťovňa. Ak hľadáte poisťovňu, ktorá má skúsenosti doma...

Povinné zmluvné poistenie Groupama

Povinné zmluvné poistenie Groupama patrí medzi najvýhodnejšie zákonné poistenia na trhu. Poisťovňa sa snaží osloviť vlastníkov a držiteľov osobných áut, motocyklov, skútrov či ľahkých úžitkových...
PZP Genertel

Povinné zmluvné poistenie Genertel

Poisťovňa Genertel ponúka povinné zmluvné poistenie auta, motocykla aj ďalších motorových vozidiel všetkým vodičom, ktorí hľadajú dobrú cenu a jednoduché dojednanie poistnej zmluvy. Okrem PZP...
PZP Generali

Povinné zmluvné poistenie Generali

Povinné zmluvné poistenie auta od Generali je známe najmä pre široké poistné krytie nad rámec bežného PZP oproti konkurencii a tiež pre svoje prémiové asistenčné...

Povinné zmluvné poistenie ČSOB

Povinné zmluvné poistenie ČSOB je určené pre motoristov, ktorí si chcú uzavrieť nielen zákonnú poistku auta, motorky, skútra či iného vozidla, ale vyžadujú aj...

Povinné zmluvné poistenie Axa

Poistka na auto, motocykel aj iné vozidlá presne podľa vašej situácie, to je povinné zmluvné poistenie Axa. Ak hľadáte zákonné poistenie auta alebo iného...
Allianz PZP

Povinné zmluvné poistenie Allianz

Poisťovňa Allianz ponúka zákonné poistenie vozidla maximálne individuálne pre každého motoristu a to vďaka až 4 rôznym balíkom. Na svoje si tak prídu tí, čo...
Postup na uzatvorenie PZP online

Postup na uzatvorenie PZP online

Pojem PZP online predstavuje povinné zmluvné poistenie, ktorého uzatvorenie je zo zákona povinnosťou každého držiteľa motorového vozidla. Bez uzatvoreného povinného zmluvného poistenia si na...
Cesta na dovolenku vlastným autom

Cesta na dovolenku vlastným autom

Rozhodnutie cestovať na dovolenku svojím autom môže mať viacero dôvodov. Na prvom mieste je najčastejšie ten finančný. Z časových dôvodov môže byť aj úspornejší a zábavnejší....

Porovnanie PZP online podľa značky auta

Ručné porovnávanie cien PZP pre Vaše auto vo všetky slovenských poisťovniach je časovo náročné a pracne. Poisťovne určujú cenu PZP na základe viacerých faktorov....
Havarijná poistka a PZP pripoisteie

Má havarijná poistka zmysel pri súčasných PZP?

S celým poisťovacím trhom sa dynamicky menia aj služby poistenia. Povinné zmluvné poistenie PZP nie je výnimkou. Pri jeho začiatkoch ho mnoho ľudí hodnotilo...
Výpoveď PZP

Výpoveď PZP

Zrušiť PZP (Povinné zmluvné poistenie) môžete z viacerých dôvodov. Všetky tlačivá a informácie ohľadom výpovede PZP sme stručne a prehľadne spracovali v nasledujúcich riadkoch....