PZP online

Získajte povinné zmluvné poistenie PZP online cez internet s porovnaním a kalkulačkou

1. Vyplňte ŠPZ a formulár

2. Porovnajte ponuky od všetkých poisťovní

3. Vyberte si najlepšie a najlacnejšie PZP

Skúsenosti

„Potreboval som si niekde porovnať poistky na auto PZP. Nemal som čas behať po poisťovniach a porovnávať ceny mnohých balíkov, pripoistení a neviem ešte čoho. Použil som kalkulačku, zadal ŠPZ a hneď mi vyskočili rôzne ponuky od všetkých poisťovní. Vybral som si tú, ktorá sa mi pozdávala najviac. Všetky potrebné veci som mal na emaily do 10 minút. Určite to vyskúšam aj o rok.“

Roland, 28 rokov
Hodnotenie 5/5

PZP porovnanie

PZP porovnanie
PZP porovnanie

Chcete uzavrieť najlepšie možné povinné zmluvné poistenie a hľadáte ideálny pomer medzi cenou a hodnotou? Riešením pre túto situáciu sú špeciálne online porovnávače, ktoré sú určené nielen na porovnanie finančných aspektov zákonnej poistky, ale aj na porovnanie tých nefinančných. Využiť ich môžete na porovnanie PZP na auto, motocykel aj iné vozidlá.

To, že na našom trhu pôsobí za rok 2019 až 11 poisťovní ponúkajúcich povinné zmluvné poistenie, je síce pozitívne pre veľký výber, ale zároveň je o to dôležitejšie poznať ponuky poistenia do detailov. Práve v tejto oblasti môžu motoristom pomôcť online porovnávače.

Veľký dôraz treba preto klásť na voľbu overeného a kvalitné online nástroja, ktorý použijete na porovnanie cien, asistenčných služieb, rozsahu poistenia či pripoistení k PZP. Tie lepšie porovnávače alebo online kalkulačky vám proces vedia uľahčiť aj tým, že nemusíte zdĺhavo vypisovať technické parametre vozidla a údaje o vás, ale porovnanie je podľa ŠPZ.

PoisťovňaAllianzAxaČSOBGeneraliGenertelGroupamaKomunálna poisťovňaKooperativaUnionUniqaWüstenrot
Max. poistný limit pre škody na živote a zdraví5 miliónov €5 miliónov €7 miliónov €10 miliónov €5 miliónov €5 miliónov €5 miliónov €5 miliónov €5 miliónov €5 miliónov €5 miliónov €
Max. poistný limit pre škody na majetku a vecných nákladoch10 miliónov €7 miliónov €7 miliónov €10 miliónov €1 milión €1 milión €2 milióny €2 milióny €5 miliónov €1 milión €1 milión €
Max. bonus za bezškodový priebeh60 %60 %55 %60 %33 %15 %60 %60 %50 %50 %5 %
Možnosť priplatiť si vyššie krytie a limity asistenčných služiebánoánoánoáno--áno--áno-
Úrazové pripoistenie (pripoistenie sedadiel)-áno-áno-ánoánoánoánoánoáno
Pripoistenie skiel-všetky sklá (spoluúčasť 20% / 30% / 80€)všetky sklá (spoluúčasť 10%)čelného skla (bez spoluúčasti / spoluúčasť 10%)----všetky sklá (bez spoluúčasti / spoluúčasť 10%)čelné sklovšetky sklá (spoluúčasť 10%)
Pripoistenie stretu so zverou-áno (spoluúčasť 20 % / 30 % / 80 €)áno (spoluúčasť 100 €)áno (spoluúčasť 5 % / 100 €)---áno (spoluúčasť 10 % / 200 €)áno (spoluúčasť 10 %)--
Pripoistenie živlov-áno (spoluúčasť 20 % / 30 % / 80 €)áno (spoluúčasť 100 €)áno (spoluúčasť 5 % / 100 €)---áno (spoluúčasť 10 %)áno (spoluúčasť 10 %)--
Pripoistenie batožiny-áno (bez spoluúčasti / spoluúčasť 166 €)----ánoáno---
Pripoistenie odcudzenia (krádeže)-áno (spoluúčasť 20 % / 30 % / 80 €)ánoáno (spoluúčasť 5 % / 100 €)áno (spoluúčasť 15 %)------
Pripoistenie výtlkov---áno (spoluúčasť 10 %)----áno (spoluúčasť 10 %)--
Pripoistenie právnej ochrany---------ánoáno
Ostatné parametre Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info

PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Ako funguje porovnanie PZP online a aké má výhody

V minulosti bolo potrebné pri hľadaní najvýhodnejšieho zákonného poistenia osobne navštíviť pobočky všetkých poisťovní a zistiť, aké široké poistné krytie ponúkajú, či poistenie závisí od objemu alebo výkonu motora a aké cenové akcie aktuálne prebiehajú.

Online porovnanie PZP cez internetové porovnávacie nástroje celý tento proces automatizuje, nakoľko tieto porovnávače si informácie o poistení nájdu samé.

Vám stačí len vyplniť ŠPZ vozidla, prípadne niektoré dôležité parametre z technického preukazu a údaje o vás, s týmito informáciami potom porovnávač pracuje.

Po zadaní vstupných údajov vám porovnávač ukáže všetky aktuálne ponuky PZP.

Celý postup a proces porovnania je záležitosťou niekoľkých minút a na rozdiel od minulosti nemusíte nikam chodiť, nakoľko všetko si viete vyriešiť cez počítať napríklad v pohodlí obývačky. Ponuka povinného zmluvného poistenia cez internet sa z hľadiska šírky a technických parametrov od ponuky získanej osobne nelíši, o nič teda neprídete.

Toto sú zároveň najväčšie výhody a benefity online porovnania PZP:

 • ušetríte čas, keďže nemusíte pri porovnaní nikam chodiť, no zároveň platí aj to, že čas ušetríte tiež pri dojednaní poistenia a platbe, ktoré môžu byť tiež online
 • plusom je aj úspora financií, nakoľko vďaka porovnaniu si viete za pár minút pozrieť celú ponuku poistenia od všetkých poisťovní na trhu a na jednom mieste
 • lepšie porovnávacie nástroje a kalkulačky ponúkajú nielen porovnanie, ale aj možnosť uzatvorenia poistnej zmluvy online, všetky dokumenty vám prídu na mail
 • ak je porovnávač súčasťou poistného portálu, máte možnosť získať aj nestranné a nezávislé informácie a poradenstvo, napríklad pri výbere pripoistení k PZP

POROVNANIE POISTENIA AJ CEZ MOBIL ALEBO TABLET

Online porovnávacie nástroje fungujú samozrejme nielen cez počítač, ale aj cez mobilný telefón alebo tablet s prístupom na internet. Ak potrebujete napríklad rýchlo porovnať poistenie pred kúpou auta u predajcu či v bazáre, môžete tak spraviť aj cez svoj smartfón.

Návod na porovnanie PZP a čo si všímať najviac

Porovnanie cien PZP je zrejme atribút, ktorý zaujíma motoristov najviac, no nie vždy je všetko len o cenách a financiách. Výhodou porovnávačov zákonnej poistky je, že si viete porovnať aj nefinančné podmienky, ktoré majú veľmi dôležité praktické výhody.

Tu sú aspekty a faktory, ktorým treba pri porovnaní PZP venovať najviac pozornosti:

Poistné limity: Prvým atribútom, ktorý si treba všímať, je výška poistných limitov. Poisťovne majú pevne dané minimálne poistné limity pre škody na zdraví, živote či majetku, no viaceré sa snažia vyjsť v ústrety motoristom tým, že ponúkajú vyššie limity. Aj keď sa to nemusí na prvý pohľad zdať, výška limitu môže najmä v zahraničí byť dôležitým faktorom.

Geografická platnosť poistenia: V minulosti boli poisťovne pri povinnom zmluvnom poistení v otázke jeho geografickej platnosti konzervatívnejšie. Dnes platí, že prakticky všetky PZP platia na území celej EÚ a v niektorých iných krajinách. Ešte stále ale existujú poistné balíčky, kedy poistenie platí napríklad len na Slovensku a v susednej ČR.

Možnosti pripoistenia: Poisťovne sa snažia svoje PZP odlíšiť aj tým, že k základnému rozsahu poistne ochrany ponúkajú pripoistenia. Niektoré ich majú vo forme balíčkov, iné vám umožnia ľubovoľne pripoistenia skombinovať. Porovnávače PZP vám na jednom mieste a v prehľadnej forme ukážu celú ponuku pripoistení a aj to, aké sú ich podmienky.

Asistenčné služby: Veľmi praktický význam v prípade poistnej udalosti, škodovej udalosti alebo napríklad aj bežného defektu majú asistenčné služby. V tejto oblasti sú rozdiely pomerne veľké, napríklad už len tým, že mnoho poisťovní ponúka aj príplatkové vyššie balíky asistencie. V rámci porovnávačov si to všímajte, rovnako ako aj to, čo za príplatok dostanete.

Cena poistenia: Cena povinného zmluvného poistenia je samozrejme tiež faktorom, ktorému treba venovať pozornosť, ale určite nie v prvom rade. Môžete ju však pre porovnanie využiť v takom prípade, že máte veľmi podobné balíčky PZP a vyhovujú vám svojim pokrytím či asistenčnými službami, akurát chcete vedieť, ktorý je o niečo viac finančne výhodnejší.

Zľavy a bonusy: Osobitným faktorom s veľkým vplyvom na konečnú cenu sú aj zľavy a bonusy. V tomto ohľade ide najmä o zľavy za platbu poistného vopred a o bonus za bezškodový priebeh. Každá poisťovňa pristupuje k týmto finančným zvýhodneniam inak, kvalitný porovnávač vám ukáže nielen výšku zľavy, ale aj celý systém akcií a bonusov.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Najčastejšie otázky o porovnaní PZP

Porovnanie povinného zmluvného poistenia nie je len otázkou ohľadom porovnania nejakých technických alebo teoretických vlastností či podmienok, ale aj záležitosťou súvisiacou s praktickými dosahmi dojednania poistenia alebo pomoci na ceste.

Tu sú odpovede na otázky, ktoré sú najvýznamnejšie:

Je možné porovnať aj rôzne poistné balíčky v rámci jednej poisťovne?

Áno, porovnávacie služby pracujú s celou ponukou povinného zmluvného poistenia a to platí nielen pri porovnaní medzi poisťovňami navzájom, ale aj pri porovnaní možností poistenia v rámci jednej poisťovne. Niektoré porovnávače ale môžu mať problém s prehľadnosťou takéhoto porovnania, musíte preto hľadať tie kvalitnejšie a s lepšími službami.

Je možné uzavrieť online povinné zmluvné poistenie v každej poisťovni?

V zásade platí, že áno, ale niektoré poisťovne môžu mať na svojej vlastnej stránke komplikovaný formulár na dojednanie PZP, preto je efektívnejšie využiť na uzatvorenie poistenia práve porovnávaciu službu. Nie všetky to ale umožňujú a ak aj áno, aj v tomto ohľade sú rozdiely ohľadom kvality porovnávačov a treba si vedieť vybrať ten najlepší.

Aký je postup, ak chcem zrušiť starú poistnú zmluvu k PZP?

Ak sa rozhodnete využiť porovnávaciu službu na uzatvorenie nového poistenia, nezabudnite na zrušenie starej poistky. Tu platí, že tak môžete spraviť v prípade zmeny majiteľa vozidla alebo v prípade výročia uzatvorenia poistky pred rokom. Oznámenie o zrušení poistenia musí mať písomnú podobu a treba ho poslať poštou najneskôr 6 týždňov pred výročím uzavretia.

Kde mám istotu, že porovnanie poistenia je naozaj nezávislé?

Najväčšiu istotu budete mať vtedy, ak využijete online porovnávač overených služieb, ktoré sú na trhu už dlhšie obdobie a majú dlhodobejšie referencie. Vyhýbajte sa neznámym porovnávacím službám a tým, ktoré neponúkajú úplne porovnanie poistiek vrátane nefinančných parametrov. Plusom je, ak má porovnávač aj telefonickú infolinku.

Uzatvorenie PZP online a prečo využiť porovnanie PZP

Zmyslom porovnania PZP cez internet je možnosť pohodlne, efektívne a rýchlo získať všetky potrebné informácie pre nájdenie ideálnej poistky. Viacero porovnávačov alebo online kalkulačiek vám umožní poistenie nielen porovnať, ale cez internet aj uzavrieť.

Postup je v tomto prípade pomerne jednoduchý a pozostáva z týchto krokov:

V prvom kroku zadáte do PZP kalkulačky ŠPZ alebo údaje o vozidle a o vás.

Na základe nich vám kalkulačka pripraví porovnanie všetkých poistení.

Vyberiete si poisťovňu a balíček, ktorý sa vám najviac hodí a odošlete žiadosť.

Na mail vám príde zmluva, podpíšete ju, uhradíte poistku a vypoviete staré PZP.

Celé porovnanie je otázkou pár minút a niekoľkých kliknutí. Výhodou je, že všetko vybavíte z domu a to platí aj dokladoch od poistenia, čiže o bielej karte a zelenej karte. Tie vám prídu priamo na mail, stačí si ich len vytlačiť a môžete ich používať ako riadne doklady. Niektoré poisťovne vám následne pošlú tieto doklady ešte raz.

V prípade využitia kvalitných porovnávačov PZP získate aj ďalšie výhody:

 • z jedného miesta si viete porovnať všetky poistenia a to tak z hľadiska ceny, ako aj z hľadiska šírky poistného krytia alebo úrovne asistenčných služieb
 • poisťovne ponúkajú pri uzatvorení zmluvy online dodatočné zľavy, ktoré viete využiť priamo tým, že požiadate o uzatvorenie poistenia cez online porovnávač
 • okrem úspory peňazí šetríte aj energiu, keďže všetko vybavíte bez nutnosti osobného kontaktu, jediné, čo potrebujete, je mailová adresa pre príjem dokumentácie

Porovnávače by ste si mali vyberať hlavne podľa toho, aké široké služby vám poskytujú. Samozrejmosťou by okrem porovnania mala byť aj možnosť dojednať poistenie, to isté platí o platbe. Tu si ale dajte pozor, aby ste platili priamo poisťovni a nie nejakému sprostredkovateľovi, nakoľko v tom prípade treba rátať s tým, že je tam aj nejaká provízia.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


PZP porovnanie príklad

NIELEN UZAVRETIE, ALE AJ PLATBA POISTENIA

Tie lepšie porovnávače a online kalkulačky vám umožnia si cez internet nielen porovnať a dojednať konkrétne poistenie, ale aj zaplatiť. Štandardne sa na to využíva internet banking, niektoré nástroje vám ale ponúknu aj platbu mobilom s použitím QR kódu.

Online kalkulačka a odporúčania, ako uzatvoriť najvýhodnejšie PZP online

V prípade, že chcete nájsť najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie, nestačí len jednoduché porovnanie poistiek, ale potrebujete mať aj výpočet poistenia presne na mieru. S tým vám môžu pomôcť online PZP kalkulačky, ktorých je na trhu dostatok.

Pri ich výbere sa ale skúste riadiť nasledovnými kritériami:

 • orientuje sa skôr na online kalkulačky, ktoré sú známejšej značky a sú na trhu dlhšiu dobu, ideálne je, ak majú dostatok referencií aj z nedávnej minulosti
 • veľkým plusom je, ak sú porovnávač alebo kalkulačka súčasťou väčšieho poistného portálu, ktorý ponúka aj poradenstvo a nestavia teda len na porovnaní PZP
 • porovnanie musí byť kompletné a musí zahŕňať nielen porovnanie cien, ale aj porovnanie nefinančných atribútov a to vrátane pripoistení
 • výpočet ceny musí byť presný a konečný, cena nesmie obsahovať žiadne skryté poplatky, zároveň však nesmie hroziť, že sa k nej ešte priráta nejaká provízia

Ak chcete naplno využiť online porovnanie povinného zmluvného poistenia, odporúčame pre porovnanie a výpočet poistenia použiť taký online porovnávač alebo PZP kalkulačku, ktoré vám umožnia poistenie nielen uzavrieť, ale aj zaplatiť. Tu si ale dajte pozor, aby ste platili priamo poisťovni a nie nejakému sprostredkovateľovi.

Ak nechcete strácať čas, tu je naša overená online PZP kalkulačka aj s porovnávačom.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Hodnotenie:

PZP porovnanie
Počet hlasov: 116 Priemer:4.7 (94.14%)