PZP online

Získajte povinné zmluvné poistenie PZP online cez internet s porovnaním a kalkulačkou

1. Vyplňte ŠPZ a formulár

2. Porovnajte ponuky od všetkých poisťovní

3. Vyberte si najlepšie a najlacnejšie PZP

Skúsenosti

„Potreboval som si niekde porovnať poistky na auto PZP. Nemal som čas behať po poisťovniach a porovnávať ceny mnohých balíkov, pripoistení a neviem ešte čoho. Použil som kalkulačku, zadal ŠPZ a hneď mi vyskočili rôzne ponuky od všetkých poisťovní. Vybral som si tú, ktorá sa mi pozdávala najviac. Všetky potrebné veci som mal na emaily do 10 minút. Určite to vyskúšam aj o rok.“

Roland, 28 rokov
Hodnotenie 5/5

PZP porovnanie

PZP porovnanie
PZP porovnanie

Chcete uzavrieť najlepšie možné povinné zmluvné poistenie a hľadáte ideálny pomer medzi cenou a hodnotou? Riešením pre túto situáciu sú špeciálne online porovnávače, ktoré sú určené nielen na porovnanie finančných aspektov zákonnej poistky, ale aj na porovnanie tých nefinančných. Využiť ich môžete na porovnanie PZP na auto, motocykel aj iné vozidlá.

To, že na našom trhu pôsobí za rok 2019 až 11 poisťovní ponúkajúcich povinné zmluvné poistenie, je síce pozitívne pre veľký výber, ale zároveň je o to dôležitejšie poznať ponuky poistenia do detailov. Práve v tejto oblasti môžu motoristom pomôcť online porovnávače.

Veľký dôraz treba preto klásť na voľbu overeného a kvalitné online nástroja, ktorý použijete na porovnanie cien, asistenčných služieb, rozsahu poistenia či pripoistení k PZP. Tie lepšie porovnávače alebo online kalkulačky vám proces vedia uľahčiť aj tým, že nemusíte zdĺhavo vypisovať technické parametre vozidla a údaje o vás, ale porovnanie je podľa ŠPZ.

PoisťovňaAllianzAxaČSOBGeneraliGenertelGroupamaKomunálna poisťovňaKooperativaUnionUniqaWüstenrot
Max. poistný limit pre škody na živote a zdraví5 miliónov €5 miliónov €7 miliónov €10 miliónov €5 miliónov €5 miliónov €5 miliónov €5 miliónov €5 miliónov €5 miliónov €5 miliónov €
Max. poistný limit pre škody na majetku a vecných nákladoch10 miliónov €7 miliónov €7 miliónov €10 miliónov €1 milión €1 milión €2 milióny €2 milióny €5 miliónov €1 milión €1 milión €
Max. bonus za bezškodový priebeh60 %60 %55 %60 %33 %15 %60 %60 %50 %50 %5 %
Možnosť priplatiť si vyššie krytie a limity asistenčných služiebánoánoánoáno--áno--áno-
Úrazové pripoistenie (pripoistenie sedadiel)-áno-áno-ánoánoánoánoánoáno
Pripoistenie skiel-všetky sklá (spoluúčasť 20% / 30% / 80€)všetky sklá (spoluúčasť 10%)čelného skla (bez spoluúčasti / spoluúčasť 10%)----všetky sklá (bez spoluúčasti / spoluúčasť 10%)čelné sklovšetky sklá (spoluúčasť 10%)
Pripoistenie stretu so zverou-áno (spoluúčasť 20 % / 30 % / 80 €)áno (spoluúčasť 100 €)áno (spoluúčasť 5 % / 100 €)---áno (spoluúčasť 10 % / 200 €)áno (spoluúčasť 10 %)--
Pripoistenie živlov-áno (spoluúčasť 20 % / 30 % / 80 €)áno (spoluúčasť 100 €)áno (spoluúčasť 5 % / 100 €)---áno (spoluúčasť 10 %)áno (spoluúčasť 10 %)--
Pripoistenie batožiny-áno (bez spoluúčasti / spoluúčasť 166 €)----ánoáno---
Pripoistenie odcudzenia (krádeže)-áno (spoluúčasť 20 % / 30 % / 80 €)ánoáno (spoluúčasť 5 % / 100 €)áno (spoluúčasť 15 %)------
Pripoistenie výtlkov---áno (spoluúčasť 10 %)----áno (spoluúčasť 10 %)--
Pripoistenie právnej ochrany---------ánoáno
Ostatné parametre Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info Viac info

PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Ako funguje porovnanie PZP online a aké má výhody

V minulosti bolo potrebné pri hľadaní najvýhodnejšieho zákonného poistenia osobne navštíviť pobočky všetkých poisťovní a zistiť, aké široké poistné krytie ponúkajú, či poistenie závisí od objemu alebo výkonu motora a aké cenové akcie aktuálne prebiehajú.

Online porovnanie PZP cez internetové porovnávacie nástroje celý tento proces automatizuje, nakoľko tieto porovnávače si informácie o poistení nájdu samé.

Vám stačí len vyplniť ŠPZ vozidla, prípadne niektoré dôležité parametre z technického preukazu a údaje o vás, s týmito informáciami potom porovnávač pracuje.

Po zadaní vstupných údajov vám porovnávač ukáže všetky aktuálne ponuky PZP.

Celý postup a proces porovnania je záležitosťou niekoľkých minút a na rozdiel od minulosti nemusíte nikam chodiť, nakoľko všetko si viete vyriešiť cez počítať napríklad v pohodlí obývačky. Ponuka povinného zmluvného poistenia cez internet sa z hľadiska šírky a technických parametrov od ponuky získanej osobne nelíši, o nič teda neprídete.

Toto sú zároveň najväčšie výhody a benefity online porovnania PZP:

 • ušetríte čas, keďže nemusíte pri porovnaní nikam chodiť, no zároveň platí aj to, že čas ušetríte tiež pri dojednaní poistenia a platbe, ktoré môžu byť tiež online
 • plusom je aj úspora financií, nakoľko vďaka porovnaniu si viete za pár minút pozrieť celú ponuku poistenia od všetkých poisťovní na trhu a na jednom mieste
 • lepšie porovnávacie nástroje a kalkulačky ponúkajú nielen porovnanie, ale aj možnosť uzatvorenia poistnej zmluvy online, všetky dokumenty vám prídu na mail
 • ak je porovnávač súčasťou poistného portálu, máte možnosť získať aj nestranné a nezávislé informácie a poradenstvo, napríklad pri výbere pripoistení k PZP

POROVNANIE POISTENIA AJ CEZ MOBIL ALEBO TABLET

Online porovnávacie nástroje fungujú samozrejme nielen cez počítač, ale aj cez mobilný telefón alebo tablet s prístupom na internet. Ak potrebujete napríklad rýchlo porovnať poistenie pred kúpou auta u predajcu či v bazáre, môžete tak spraviť aj cez svoj smartfón.

Návod na porovnanie PZP a čo si všímať najviac

Porovnanie cien PZP je zrejme atribút, ktorý zaujíma motoristov najviac, no nie vždy je všetko len o cenách a financiách. Výhodou porovnávačov zákonnej poistky je, že si viete porovnať aj nefinančné podmienky, ktoré majú veľmi dôležité praktické výhody.

Tu sú aspekty a faktory, ktorým treba pri porovnaní PZP venovať najviac pozornosti:

Poistné limity: Prvým atribútom, ktorý si treba všímať, je výška poistných limitov. Poisťovne majú pevne dané minimálne poistné limity pre škody na zdraví, živote či majetku, no viaceré sa snažia vyjsť v ústrety motoristom tým, že ponúkajú vyššie limity. Aj keď sa to nemusí na prvý pohľad zdať, výška limitu môže najmä v zahraničí byť dôležitým faktorom.

Geografická platnosť poistenia: V minulosti boli poisťovne pri povinnom zmluvnom poistení v otázke jeho geografickej platnosti konzervatívnejšie. Dnes platí, že prakticky všetky PZP platia na území celej EÚ a v niektorých iných krajinách. Ešte stále ale existujú poistné balíčky, kedy poistenie platí napríklad len na Slovensku a v susednej ČR.

Možnosti pripoistenia: Poisťovne sa snažia svoje PZP odlíšiť aj tým, že k základnému rozsahu poistne ochrany ponúkajú pripoistenia. Niektoré ich majú vo forme balíčkov, iné vám umožnia ľubovoľne pripoistenia skombinovať. Porovnávače PZP vám na jednom mieste a v prehľadnej forme ukážu celú ponuku pripoistení a aj to, aké sú ich podmienky.

Asistenčné služby: Veľmi praktický význam v prípade poistnej udalosti, škodovej udalosti alebo napríklad aj bežného defektu majú asistenčné služby. V tejto oblasti sú rozdiely pomerne veľké, napríklad už len tým, že mnoho poisťovní ponúka aj príplatkové vyššie balíky asistencie. V rámci porovnávačov si to všímajte, rovnako ako aj to, čo za príplatok dostanete.

Cena poistenia: Cena povinného zmluvného poistenia je samozrejme tiež faktorom, ktorému treba venovať pozornosť, ale určite nie v prvom rade. Môžete ju však pre porovnanie využiť v takom prípade, že máte veľmi podobné balíčky PZP a vyhovujú vám svojim pokrytím či asistenčnými službami, akurát chcete vedieť, ktorý je o niečo viac finančne výhodnejší.

Zľavy a bonusy: Osobitným faktorom s veľkým vplyvom na konečnú cenu sú aj zľavy a bonusy. V tomto ohľade ide najmä o zľavy za platbu poistného vopred a o bonus za bezškodový priebeh. Každá poisťovňa pristupuje k týmto finančným zvýhodneniam inak, kvalitný porovnávač vám ukáže nielen výšku zľavy, ale aj celý systém akcií a bonusov.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Najčastejšie otázky o porovnaní PZP

Porovnanie povinného zmluvného poistenia nie je len otázkou ohľadom porovnania nejakých technických alebo teoretických vlastností či podmienok, ale aj záležitosťou súvisiacou s praktickými dosahmi dojednania poistenia alebo pomoci na ceste.

Tu sú odpovede na otázky, ktoré sú najvýznamnejšie:

Je možné porovnať aj rôzne poistné balíčky v rámci jednej poisťovne?

Áno, porovnávacie služby pracujú s celou ponukou povinného zmluvného poistenia a to platí nielen pri porovnaní medzi poisťovňami navzájom, ale aj pri porovnaní možností poistenia v rámci jednej poisťovne. Niektoré porovnávače ale môžu mať problém s prehľadnosťou takéhoto porovnania, musíte preto hľadať tie kvalitnejšie a s lepšími službami.

Je možné uzavrieť online povinné zmluvné poistenie v každej poisťovni?

V zásade platí, že áno, ale niektoré poisťovne môžu mať na svojej vlastnej stránke komplikovaný formulár na dojednanie PZP, preto je efektívnejšie využiť na uzatvorenie poistenia práve porovnávaciu službu. Nie všetky to ale umožňujú a ak aj áno, aj v tomto ohľade sú rozdiely ohľadom kvality porovnávačov a treba si vedieť vybrať ten najlepší.

Aký je postup, ak chcem zrušiť starú poistnú zmluvu k PZP?

Ak sa rozhodnete využiť porovnávaciu službu na uzatvorenie nového poistenia, nezabudnite na zrušenie starej poistky. Tu platí, že tak môžete spraviť v prípade zmeny majiteľa vozidla alebo v prípade výročia uzatvorenia poistky pred rokom. Oznámenie o zrušení poistenia musí mať písomnú podobu a treba ho poslať poštou najneskôr 6 týždňov pred výročím uzavretia.

Kde mám istotu, že porovnanie poistenia je naozaj nezávislé?

Najväčšiu istotu budete mať vtedy, ak využijete online porovnávač overených služieb, ktoré sú na trhu už dlhšie obdobie a majú dlhodobejšie referencie. Vyhýbajte sa neznámym porovnávacím službám a tým, ktoré neponúkajú úplne porovnanie poistiek vrátane nefinančných parametrov. Plusom je, ak má porovnávač aj telefonickú infolinku.

Uzatvorenie PZP online a prečo využiť porovnanie PZP

Zmyslom porovnania PZP cez internet je možnosť pohodlne, efektívne a rýchlo získať všetky potrebné informácie pre nájdenie ideálnej poistky. Viacero porovnávačov alebo online kalkulačiek vám umožní poistenie nielen porovnať, ale cez internet aj uzavrieť.

Postup je v tomto prípade pomerne jednoduchý a pozostáva z týchto krokov:

V prvom kroku zadáte do PZP kalkulačky ŠPZ alebo údaje o vozidle a o vás.

Na základe nich vám kalkulačka pripraví porovnanie všetkých poistení.

Vyberiete si poisťovňu a balíček, ktorý sa vám najviac hodí a odošlete žiadosť.

Na mail vám príde zmluva, podpíšete ju, uhradíte poistku a vypoviete staré PZP.

Celé porovnanie je otázkou pár minút a niekoľkých kliknutí. Výhodou je, že všetko vybavíte z domu a to platí aj dokladoch od poistenia, čiže o bielej karte a zelenej karte. Tie vám prídu priamo na mail, stačí si ich len vytlačiť a môžete ich používať ako riadne doklady. Niektoré poisťovne vám následne pošlú tieto doklady ešte raz.

V prípade využitia kvalitných porovnávačov PZP získate aj ďalšie výhody:

 • z jedného miesta si viete porovnať všetky poistenia a to tak z hľadiska ceny, ako aj z hľadiska šírky poistného krytia alebo úrovne asistenčných služieb
 • poisťovne ponúkajú pri uzatvorení zmluvy online dodatočné zľavy, ktoré viete využiť priamo tým, že požiadate o uzatvorenie poistenia cez online porovnávač
 • okrem úspory peňazí šetríte aj energiu, keďže všetko vybavíte bez nutnosti osobného kontaktu, jediné, čo potrebujete, je mailová adresa pre príjem dokumentácie

Porovnávače by ste si mali vyberať hlavne podľa toho, aké široké služby vám poskytujú. Samozrejmosťou by okrem porovnania mala byť aj možnosť dojednať poistenie, to isté platí o platbe. Tu si ale dajte pozor, aby ste platili priamo poisťovni a nie nejakému sprostredkovateľovi, nakoľko v tom prípade treba rátať s tým, že je tam aj nejaká provízia.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


PZP porovnanie príklad

NIELEN UZAVRETIE, ALE AJ PLATBA POISTENIA

Tie lepšiE porovnávače a online kalkulačky vám umožnia si cez internet nielen porovnať a dojednať konkrétne poistenie, ale aj zaplatiť. Štandardne sa na to využíva internet banking, niektoré nástroje vám ale ponúknu aj platbu mobilom s použitím QR kódu.

Online kalkulačka a odporúčania, ako uzatvoriť najvýhodnejšie PZP online

V prípade, že chcete nájsť najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie, nestačí len jednoduché porovnanie poistiek, ale potrebujete mať aj výpočet poistenia presne na mieru. S tým vám môžu pomôcť online PZP kalkulačky, ktorých je na trhu dostatok.

Pri ich výbere sa ale skúste riadiť nasledovnými kritériami:

 • orientuje sa skôr na online kalkulačky, ktoré sú známejšej značky a sú na trhu dlhšiu dobu, ideálne je, ak majú dostatok referencií aj z nedávnej minulosti
 • veľkým plusom je, ak sú porovnávač alebo kalkulačka súčasťou väčšieho poistného portálu, ktorý ponúka aj poradenstvo a nestavia teda len na porovnaní PZP
 • porovnanie musí byť kompletné a musí zahŕňať nielen porovnanie cien, ale aj porovnanie nefinančných atribútov a to vrátane pripoistení
 • výpočet ceny musí byť presný a konečný, cena nesmie obsahovať žiadne skryté poplatky, zároveň však nesmie hroziť, že sa k nej ešte priráta nejaká provízia

Ak chcete naplno využiť online porovnanie povinného zmluvného poistenia, odporúčame pre porovnanie a výpočet poistenia použiť taký online porovnávač alebo PZP kalkulačku, ktoré vám umožnia poistenie nielen uzavrieť, ale aj zaplatiť. Tu si ale dajte pozor, aby ste platili priamo poisťovni a nie nejakému sprostredkovateľovi.

Ak nechcete strácať čas, tu je naša overená online PZP kalkulačka aj s porovnávačom.


PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Hodnotenie:

PZP porovnanie
Počet hlasov: 115 Priemer:4.7 (94.09%)

Viac informácií o PZP online

Poistenie auta online

Kúpili ste si nové alebo jazdené auto a hľadáte možnosť, ako ho čo najlacnejšie, najrýchlejšie, najlepšie a najpohodlnejšie poistiť? Riešením je internet, ktorý už aj v tomto...

Kalkulačka poistenia auta

Poistiť si dnes auto môžete nielen osobne návštevou pobočky alebo nejakej poistnej kancelárie, ale využiť na to môžete aj moderné technológie a internet. Online kalkulačky...

Poistenie vozidla do zahraničia

Chystáte sa na pracovnú cestu alebo kvôli dovolenke do zahraničia? Je jedno, či to bude len na pár dní alebo aj niekoľko mesiacov, prípadne...

Poistenie vozidla na dovolenku

Či už idete na krátky výlet po Slovensku alebo na dlhšiu dovolenku do zahraničia, ak pri takomto príjemnom trávení voľného času použijete svoje motorové...

Poistenie auta do zahraničia

Chystáte sa so svojim autom do zahraničia, napríklad na menší výlet, dovolenku alebo služobnú cestu? Ak chcete mať komplexnú ochranu pre všetky prípady, mali...

Ceny poistenia auta

Jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere poistenia auta je jeho cena. Platí to tak pre ceny povinného zákonného poistenia, ako aj pre ceny havarijného poistenia ...

Poistenie auta na dovoleku

Budete cestovať so svojim vozidlom na dovolenku do zahraničia? V tom prípade je na mieste poistenie auta počas dovolenky pre všetky prípady, či už pôjde...

Poistenie stretu so zverou

Kým v minulosti bolo poistenie auta alebo iného vozidla proti stretu so zverou záležitosťou, ktorú výlučne pokrývalo iba havarijné poistenie, v poslednom období sa situácie zmenila...

Poistenie čelného skla

Rozbil vám kamienok čelné sklo na aute? Alebo ste sa stali terčom vandalizmu a prišlo k poškodeniu čelného skla, prípadne aj iných skiel? Presne pre tieto...

Poistenie vozidla online

Moderná doba so sebou prináša moderné riešenia a to platí aj v oblasti poistenia motorových vozidiel. Časy, kedy ste museli kvôli zákonnému alebo Kasko poisteniu obiehať...
Asistenčné služby pre povinné zmluvné poistenie

Asistenčné služby pre povinné zmluvné poistenie

Súčasťou povinného zmluvného poistenia motorových vozidiel sú aj asistenčné služby. Tie slúžia pre problémové situácie, kedy z dôvodu poruchy, poškodenia, krádeže či nehody nie je...
Ceny povinného zmluvného poistenia

Ceny povinného zmluvného poistenia

Jedným z najdôležitejších parametrov, ktoré motoristi pri PZP sledujú, je cena. Vzhľadom na to, že povinné zmluvné poistenie je komerčným poistením a poskytuje ho viac než...
Biela karta

Biela karta

Ak uzavriete povinné zmluvné poistenie, čiže PZP, jedným dokumentov, ktoré k poisteniu získate, je aj biela karta. Ide o doklad potvrdzujúci uzatvorenie zákonnej poistky, ktorý vám...
zelena karta

Zelená karta

Zelená a biela karta patria medzi doklady potvrdzujúce uzatvorenie PZP, čiže poistenia zodpovednosti za škody spôsobené motorovým vozidlom. Biela karta je takýmto dokladom na Slovensku,...

Amortizácia vozidla pri PZP

Amortizácia je pojem, ktorý bol v minulých rokoch doslova strašiakom pre povinné zmluvné poistenie, presnejšie pre poistencov. Zjednodušene by sa dalo povedať, že amortizácia v praxi znamená...
PZP pri prepise vozidla

PZP pri prepise vozidla

Povinné zmluvné poistenie musí u nás podľa zákona mať uzavreté každé vozidlo, ktoré je prevádzkované na cestných komunikáciách. Ide o poistenie, ktoré kryje škody spôsobené prevádzkou...
Čo kryje povinné zmluvné poistenie

Čo kryje povinné zmluvné poistenie

Zákonné poistenie, čiže PZP, je povinným poistením, ktoré sa uzatvára tak pre osobné autá, úžitkové vozidlá, motorky, skútre, traktory a ďalšie kategórie vozidiel s evidenčným číslom...
Povinné zmluvné poistenie podľa ŠPZ

Povinné zmluvné poistenie podľa ŠPZ

Porovnanie alebo výpočet povinného zmluvného poistenia cez internet sú populárnejšie čoraz viac. Nielen, že si viete takýmto spôsobom zistiť, čo všetko poistenie zahŕňa a koľko...
Bezškodový priebeh pri povinnom zmluvnom poistení

Bezškodový priebeh pri povinnom zmluvnom poistení

Z pohľadu povinného zmluvného poistenia hrá mimoriadne dôležitú úlohu bezškodový priebeh poistenia. Ide o obdobie, kedy neprišlo k žiadnej škodovej alebo poistnej udalosti, čo je v prípade poisťovní...
Malus pri povinnom zmluvnom poistení

Malus pri povinnom zmluvnom poistení

Malus, čiže prirážka, je súčasťou systému bonusu a malusu, ktorý bežne poisťovne poskytujúce povinné zmluvné poistenie u nás využívajú. Ide o systém, ktorý zohľadňuje históriu vodiča z hľadiska...
Bonus pri povinnom zmluvnom poistení

Bonus pri povinnom zmluvnom poistení

Bonus je pri PZP, čiže povinnom zmluvnom poistení, jedným z najdôležitejších faktorov z hľadiska ceny poistného. Podľa bonusu si vyberá povinné zmluvné poistenie veľká väčšina motoristov,...
Poistenie sedadiel v aute

Poistenie sedadiel v aute

Pod pojmom poistenie sedadiel sa myslí úrazové poistenie, ktoré kryje náklady a škody spôsobené úrazom v dôsledku škodovej a poistnej udalosti. toto poistenie sa niekedy nazýva aj...
Spoluúčasť pri PZP

Spoluúčasť pri PZP

Pri škodovej udalosti, kedy prichádza na rad poistné plnenie a úhrada škôd či nákladov uplatňujú poisťovne v niektorých prípadoch spoluúčasť. Ide o finančné spolupodieľanie sa na nákladoch...
PZP a čelné sklo

PZP a čelné sklo

Rozbité, prasknuté či inak poškodené predné čelné sklo na aute nie je určite vôbec príjemná záležitosť. Platí to nielen vtedy, ak ste vlastníkom drahšieho...
PZP a stret so zverou

PZP a stret so zverou

Škody spôsobené kontaktom so zverou môžu končiť neraz aj fatálne, najčastejšie si to však odnesie len vozidlo a jeho karoséria. Pre tieto prípady, ktorých je...
PZP Genertel

Mini havarijné poistenie Genertel

Mini havarijné poistenie je názov produktu, ktorý ponúka poisťovňa Genertel. Technicky ide o pripoistenie k zákonnému povinnému zmluvnému poisteniu, ktoré je určené pre pokrytie škôd na...
WUSTENROT_pzp

Povinné zmluvné poistenie Wüstenrot

V prípade, že uprednostňujete jednoduchý a prehľadný výber povinného zmluvného poistenia, ale zároveň chcete získať k PZP aj niektoré pripoistenia kryjúce riziká typické pre havarijné poistenie, poisťovňa...

Povinné zmluvné poistenie Uniqa

Poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla, čiže povinné zmluvné poistenie, ponúka pre motoristov a vodičov aj poisťovňa Uniqa. Tá pri poistení stavila najmä...

Povinné zmluvné poistenie Union

Povinné zmluvné poistenie auta, motorky aj ďalších motorových vozidiel na mieru s možnosťou výberu 3 balíčkov a viacerých pripoistení ponúka poisťovňa Union. K poisteniu získate automaticky aj...
PZP Kooperativa

Povinné zmluvné poistenie Kooperativa

Ak hľadáte výhodné povinné zmluvné poistenie s možnosťou získať zľavu napríklad pri ročnej platbe alebo pre niektoré kategórie vodičov, je tu pre vás zákonná poistka...
Komunálna poisťovňa PZP

Povinné zmluvné poistenie Komunálna poisťovňa

Zákonné poistenie auta, motorky alebo aj historického motorového vozidla ponúka cez svoje povinné zmluvné poistenie Komunálna poisťovňa. Ak hľadáte poisťovňu, ktorá má skúsenosti doma...

Povinné zmluvné poistenie Groupama

Povinné zmluvné poistenie Groupama patrí medzi najvýhodnejšie zákonné poistenia na trhu. Poisťovňa sa snaží osloviť vlastníkov a držiteľov osobných áut, motocyklov, skútrov či ľahkých úžitkových...
PZP Genertel

Povinné zmluvné poistenie Genertel

Poisťovňa Genertel ponúka povinné zmluvné poistenie auta, motocykla aj ďalších motorových vozidiel všetkým vodičom, ktorí hľadajú dobrú cenu a jednoduché dojednanie poistnej zmluvy. Okrem PZP...
PZP Generali

Povinné zmluvné poistenie Generali

Povinné zmluvné poistenie auta od Generali je známe najmä pre široké poistné krytie nad rámec bežného PZP oproti konkurencii a tiež pre svoje prémiové asistenčné...

Povinné zmluvné poistenie ČSOB

Povinné zmluvné poistenie ČSOB je určené pre motoristov, ktorí si chcú uzavrieť nielen zákonnú poistku auta, motorky, skútra či iného vozidla, ale vyžadujú aj...

Povinné zmluvné poistenie Axa

Poistka na auto, motocykel aj iné vozidlá presne podľa vašej situácie, to je povinné zmluvné poistenie Axa. Ak hľadáte zákonné poistenie auta alebo iného...
Allianz PZP

Povinné zmluvné poistenie Allianz

Poisťovňa Allianz ponúka zákonné poistenie vozidla maximálne individuálne pre každého motoristu a to vďaka až 4 rôznym balíkom. Na svoje si tak prídu tí, čo...
Postup na uzatvorenie PZP online

Postup na uzatvorenie PZP online

Pojem PZP online predstavuje povinné zmluvné poistenie, ktorého uzatvorenie je zo zákona povinnosťou každého držiteľa motorového vozidla. Bez uzatvoreného povinného zmluvného poistenia si na...
Cesta na dovolenku vlastným autom

Cesta na dovolenku vlastným autom

Rozhodnutie cestovať na dovolenku svojím autom môže mať viacero dôvodov. Na prvom mieste je najčastejšie ten finančný. Z časových dôvodov môže byť aj úspornejší a zábavnejší....

Porovnanie PZP online podľa značky auta

Ručné porovnávanie cien PZP pre Vaše auto vo všetky slovenských poisťovniach je časovo náročné a pracne. Poisťovne určujú cenu PZP na základe viacerých faktorov....
Havarijná poistka a PZP pripoisteie

Má havarijná poistka zmysel pri súčasných PZP?

S celým poisťovacím trhom sa dynamicky menia aj služby poistenia. Povinné zmluvné poistenie PZP nie je výnimkou. Pri jeho začiatkoch ho mnoho ľudí hodnotilo...
Výpoveď PZP

Výpoveď PZP

Zrušiť PZP (Povinné zmluvné poistenie) môžete z viacerých dôvodov. Všetky tlačivá a informácie ohľadom výpovede PZP sme stručne a prehľadne spracovali v nasledujúcich riadkoch....