Rezervácia termínu pre prihlásenie auta

1
680

Ak ste si práve kúpili nové vozidlo a potrebujete uskutočniť jeho prepis, prihlásenie alebo inú zmenu, určite využite možnosť rezervácie termínu na dopravnom inšpektoráte. Ušetríte tým drahocenné minúty až hodiny vášho času, pretože nemusíte čakať v rade na vaše číslo, ale objednáte sa na presný čas. Pozor, na obhliadku vozidla pri prihlásení, ktorá je súčasťou prepisu, sa objednať nedá! Musíte si vopred zistiť, v akom čase ju vykonávajú.

Rezervovať termín si môžete, aj bez použitia elektronického občianskeho preukazu. Ak však vlastníte elektronický OP, musíte byť pre túto službu prihlásený na portáli MV SR.

ikona cta modra
PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Dohodnutie termínu na dopravnom inšpektoráte postup:

  1. Najprv musíte prejsť na stránku ministerstva vnútra kliknutím na tento odkaz: https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/main/zivotne-situacie/vozidla/inspektorat-termin/ziadost-termin-inspektorat/
  2. Kliknete na: PREJSŤ NA: ŽIADOSŤ O DOHODNUTIE TERMÍNU NA DOPRAVNOM INŠPEKTORÁTE
  3. Po kliknutí sa vám zobrazí pole s názvom: „Identifikácia žiadateľa a údaje o rezervácii.“ V tomto poli vyplníte svoje osobné údaje: Meno a priezvisko, dátum narodenia a číslo občianskeho preukazu.

Potom vyplníte pole s názvom: „Údaje na vytvorenie rezervácie v požadovanom termíne.“ V tomto poli vypĺňate nasledovné údaje: kraj, názov pracoviska, termín rezervácie, agenda, evidenčný úkon, počet vozidiel.

Pozor, objednávka je možná najskôr nasledujúci pracovný deň!

Rezervácia termínu na dopravnom inšpektoráte
Rezervácia termínu na dopravnom inšpektoráte

 

Rezervácia termínu prihlásenia auta
Rezervácia termínu prihlásenia auta
  1. Pre potvrdenie údajov kliknete na políčko POKRAČOVAŤ
  2. Následne vyplníte políčko s názvom: „Termín vytvorenia rezervácie.“ Vyberiete si dátum a čas a kliknete na „Odoslať.“
  3. Následne budete informovaný o vytvorení rezervácie a bude vám zaslaný PIN kód, ktorý si nevyhnutne ihneď zapíšte!
  4. Príchod na dopravný inšpektorát – Pri príchode zadávate tento PIN kód do vyvolávacieho kiosku, ten vám vytlačí vaše poradové číslo. Počkáte, kým bude vaše číslo vyvolané.

 

TIP: Ak sa chystáte prihlasovať alebo prepisovať auto či už v okrese alebo z okresu do okresu musíte mať pred samotným úkonom uzavreté PZP. Bez uzavretej zákonnej poistky auto neprihláste. Ušetrite si ďalšie hodiny uzavretím PZP online cez kalkulačku, ktorá Vám ponúkne viacero variánt poistenia zo všetkých poisťovní.

4.9/5 - (34 votes)

1 komentár

  1. Dobrý deň. Včera som prihlásil dovezene auto. Mám už TP ale nastala chyba, lebo vlastníkom je banka. Prosím aký je teraz postup aby sa urobila oprava. Ďakujem s pozdravom Potocnak.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here