Výpočet havarijného poistenia

0
32

Nestačí vám len zákonná poistka a hľadáte poistenie, ktoré by ochránilo aj vaše auto? V tom prípade potrebujete havarijné poistenie, nazývané aj Kasko. Pre autá, motocykle aj iné vozidlá ho poskytuje u nás viacero poisťovní, či už ide o Generali, Kooperativa, Uniqa alebo iné. Ak vás zaujíma výpočet poistenia pre vaše vozidlo, mali by ste tieto poisťovne osloviť.

Na rozdiel od minulosti to však už nemusíte robiť osobnou návštevou, ktorá by bola príliš časovo náročná. Navyše, zorientovať sa vo všetkých ponukách, cenníkoch a parametroch môže byť pre laika ťažké a výsledkom aj tak nemusí byť ponuka poistenia na mieru.

Našťastie, vďaka internetu sú k dispozícii efektívnejšie a modernejšie spôsoby, konkrétne poistné kalkulačky a online porovnávače. Ich cieľom je pomôcť vám s komplexným výpočtom Kasko poistenia na mieru a zároveň umožniť porovnanie všetkých dostupných poistných ponúk. Vďaka tomu si viete vybrať najlepšie aj najvýhodnejšie poistenie.


HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Ako funguje výpočet Kasko havarijného poistenia online a aké má výhody

Poistné kalkulačky a porovnávače majú za úlohu automatizovane vypočítať poistenie na základe vstupných parametrov tak zo strany poisťovní, ako aj zo strany poistníkov. Všetko prebieha rýchlo, priamo online a vy ako poistenec zadávate len vaše údaje.

Pre výpočet havarijného poistenia sa využívajú online poistné kalkulačky alebo porovnávacie aplikácie, ktoré automaticky získavajú údaje z poisťovní o ich ponukách.

Vy ako vlastník vozidla zadávate do týchto online poistných nástrojov údaje o sebe a svojej poistnej histórii a technické parametre a údaje o poisťovanom vozidle.

Na základe údajov z poisťovní a údajov od vás potom príde k výpočtu poistenia.

Podkladom pre tento výpočet je aj zvolenie šírky poistenia a jednotlivých podmienok, ktoré si zvolíte. Môžete si vybrať napríklad rôzne pripoistenia alebo kompletné balíčky poistnej ochrany pre viacero situácií, rovnako tak výšku spoluúčasti alebo úroveň asistenčných služieb. Výsledkom je potom výpočet havarijného poistenia presne na mieru pre vás.

Online výpočet Kasko poistenia však prináša oveľa viac benefitov a výhod:

 • nielen, že získate výpočet poistenia na mieru, ale túto ponuku si viete porovnať navzájom vo viacerých poisťovniach a tak si zvoliť to najlepšie poistenie
 • nemusíte pritom nikam ísť, všetko zariadite z pohodlia domova, stačí vám len počítač, notebook, tablet alebo aj smartfón, jedinou podmienkou je pripojenie na internet
 • poistenie si viete nielen vypočítať alebo porovnať, ale v prípade tých lepších poistných online nástrojov dojednať aj jeho uzatvorenie a dokonca aj platbu poistného
 • niektoré porovnávače alebo poistné kalkulačky sú tiež súčasťou komplexných poistných portálov, ktoré vám umožnia získať aj nestranné a nezávislé poradenstvo

NIE JE KALKULAČKA AKO KALKULAČKA

Pre výpočet havarijného poistenia existuje na internete veľké množstvo rôznych poistných kalkulačiek, nástrojov a porovnávačov. Zďaleka nie všetky ale fungujú tak kvalitne, aby ste si mohli užiť všetky spomínané výhody, preto je dôležité nepodceniť ani ich výber.

Čo zahŕňa výpočet Kasko havarijného poistenia a ktoré faktory sú najdôležitejšie

Za samotným výpočtom poistenia na mieru, kde vy ako konečný užívateľ vidíte iba výslednú ponuku poistenia a jeho cenu, je viacero parametrov a faktorov. Na mnohé z nich máte vplyv aj tým, akú šírku poistenia si vyberiete alebo ktoré špecifické podmienky si zvolíte.

Na výpočet a cenu havarijného poistenia majú vplyv aj tieto premenné a podmienky:

Úroveň balíčka poistenia: Prvým faktorom, ktorý je dôležitý pre výpočet poistenia, je zvolený stupeň balíčka poistenia, pokiaľ má poisťovňa nastavený takýto systém. Všeobecne platí, že čím vyšší je zvolený balíček, tým širšia je poistná ochrana, teda poistenie sa dotýka viacerých situácií. Úmerne s tým rastie aj výška poistného, čo sa prejaví na cene.

Dodatočné pripoistenia: K balíčkom, alebo niekedy aj bez nich a k základnej šírke poistenia, si viete zvoliť tiež pripoistenia. Tie rozširujú pôvodný rozsah poistného krytia o niektoré špecifické situácie, napríklad o úrazové poistenie, poistenie skiel, poistenie pneumatík a podobne. Čím viac je takýchto pripoistení v poistnej zmluve, tým je aj vyššie poistné.


HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Bezškodový priebeh: Bezškodový priebeh je veľmi dôležitým parametrom s dominantným vplyvom na cenu bez ohľadu na šírku poistenia. Tu platí jednoduchá priama úmera, že čím dlhšie je poistník bez škodovej alebo poistnej udalosti, tým vyšší je cenový bonus, obvykle až do 50 či 60 %. Naopak, uplatňuje sa aj malus za spôsobené škody, ktorý poistné navýši.

Zvolená spoluúčasť: Pri havarijnom poistení hrá veľkú úlohu aj výška spoluúčasti, ktorá sa udáva najčastejšie v kombinácii od 5 do 10 % a minimálnej pevnej sumy. Čím je spoluúčasť vyššia, tým nižšie je poistné na rok, ale tým vyššou sumou sa budete musieť aj vy podieľať na poistnom plnení v prípade škody. Je teda dôležité nájsť vhodný balans pre každý prípad.

Úroveň asistenčných služieb: V prípade, ak má poisťovňa na výber viacero úrovní asistencie a okrem základnej ponúka aj prémiové alebo rozšírené asistenčné služby, výberom vyššieho stupňa sa zvyšuje aj cena poistného. Pokiaľ však cestujete častejšie, v rizikovejších oblastiach alebo do zahraničia, na tomto parametri sa vám šetriť v žiadnom prípade neoplatí.

Ostatné akcie a zľavy: Poisťovne v prípade Kasko poistenia pracujú nielen s bonusom za bezškodový priebeh, ale aj s niektorými inými akciami či zľavami. Ide najčastejšie o zľavy obchodného typu, napríklad za dojednanie viacero poistných zmlúv a podobne. Niektoré poisťovne môžu ponúkať aj akciové poistné sadzby pre staršie vozidlá a starších poistníkov.

Najčastejšie otázky o výpočte Kasko havarijného poistenia

Keďže poistných kalkulačiek a porovnávačov je čoraz viac a sú tiež stále viac využívanejšie, je dobré vedieť niektoré praktické záležitosti, ktoré súvisia s ich fungovaním. Mnoho motoristov a poistníkov sa o ne nezaujíma a to je chyba.

Toto sú tie najdôležitejšie témy, na ktoré by ste mali poznať odpovede:

Sú vo výpočte havarijného poistenia zarátané všetky zľavy?

V prípade, ak si zvolíte pre výpočet kvalitnú online kalkulačku alebo porovnávací nástroj, tak určite áno, dokonca môžete získať aj špeciálnu zľavu za dojednanie poistenia online, ktorú niektoré poisťovne ku Kasko poisteniu poskytujú. Minimom, ktoré obvykle poskytujú všetky poistné nástroje, je započítanie bonusu za bezškodový priebeh z poistnej minulosti.

Aké doklady budem potrebovať v prípade havarijného poistenia online?

Ide o štandardné dokumenty súvisiace s autom alebo vami ako poistníkom. Čo sa týka auta, okrem kópie technického preukazu je obvykle vyžadovaná aj faktúra od vozidla, aby bolo možné určiť lepšie hodnotu, prípadne protokol o prevzatí, ak ide o nové auto. Čo sa týka poistníka, tak ide hlavne o doloženie bezškodového priebehu poistenia z minulosti.

Je možné Kasko poistenie nielen vypočítať a uzavrieť, ale aj zaplatiť?

Áno, ale nie v prípade každého poistného nástroja. Tie najlepšie online kalkulačky a porovnávače však disponujú aj touto možnosťou, pomoc obvykle spočíva v zaslaní presných platobných informácií a údajov a na vás je už potom samotné zaplatenie. To je možné realizovať internet bankingom či kartou s platbou online.

Môžem si dojednať v rámci jedného poistenia aj Kasko aj PZP poistenie?

Áno, ale niektoré kalkulačky môžu byť určené zvlášť iba pre povinné zmluvné poistenie a potom zvlášť iba pre havarijné poistenie. Poisťovne ale zvyknú poskytovať obchodné zľavy v prípade, ak máte uzavretých viacero poistení, takže najlepším postupom je uzatvoriť si najskôr PZP a potom pri uzatváraní havarijného poistenia takúto zľavu využiť.

Uzatvorenie havarijného poistenia online a prečo využiť porovnanie

Nielen výpočet, ale hlavne porovnanie havarijného poistenia vám umožní získať najlepší pomer medzi cenou a poistnou ochranou. Za týmto účelom existujú online poistné porovnávacie nástroje, ktoré vám pomôžu s výpočtom aj s uzatvorením poistenia.


HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Ako fungujú? V zásade jednoducho, tu je postupnosť celého procesu:

Do online poistnej kalkulačky alebo porovnávača zadáte svoje údaje a údaje o vozidle.

Vyberiete si šírku poistenia, poistný balíček, pripoistenia a ďalšie parametre.

Počkáte na vyhodnotenie a výpočet poistenia na mieru a porovnáte si všetky ponuky.

Zvolíte si tú najlepšiu, počkáte na doručenie poistných zmlúv a zaplatíte poistné.

Poistné dokumenty vrátane poistných zmlúv vám prídu domov, podpíšete určený počet exemplárov a zašlete ich naspäť poštou aj s potrebnými dokladmi od auta. Nezabudnite na správne vyhodnotenie hodnoty vozidla, od toho sa odvíja poistná suma, poistné limity a teda aj výška poistného. Toto všetko vybavíte pohodlne aj priamo z domu.

Vďaka použitiu poistných porovnávačov a kalkulačiek získate viacero výhod:

 • v prvom rade je to pohodlie a rýchlosť, nemusíte totiž nikam chodiť, s nikým sa stretať, nikam telefonovať, všetko je vecou zopár kliknutí a minút
 • druhou výhodou je finančná úspora, či už ide o možnosť porovnania jednotlivých poistných ponúk a nájdenie tej najlacnejšej, alebo o využitie všetkých zliav
 • treťou výhodou je možnosť platby cez internet, čo znova šetrí čas a je to aj pohodlnejšie, aj keď nie všetky poistné kalkulačky a porovnávače to ponúkajú

Pokiaľ ide o platbu, niektoré kalkulačky vám pomôžu aj so zaplatením poistného, či už prevodom cez internet banking, alebo dokonca aj platbou online s platobnou kartou. V tomto prípade ale treba pozerať na serióznosť daného poistného nástroja a na to, aby mal dostatok referencií od iných užívateľov. Vtedy môžete naozaj ušetriť a aj zaplatiť pohodlne z domu.

OBHLIADKA NIE JE ŽIADEN PROBLÉM

Pokiaľ ide o fyzickú obhliadku poisteného vozidla, tá je nutná pre dokumentáciu úvodného stavu kvôli poistnej zmluve. Nejde ale o žiadnu väčšiu prekážku, poisťovne vám obvykle vyjdú maximálne v ústrety, či už ide o miesto tejto obhliadky alebo o dátum a čas.


HAVARIJNÉ POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Online kalkulačka a odporúčania, ako uzatvoriť najlepšie havarijné poistenie online

Pre čo najpresnejší výpočet poistenia je dôležitý výber kvalitnej, serióznej a overenej poistnej online kalkulačky. Na trhu je takýchto nástrojov pomerne dosť, ale nie všetky ponúkajú rovnakú úroveň kvality či servisu, čo znamená, že nemusíte uzavrieť najlepšie poistenie.

Podľa čoho rozoznať tie kvalitnejšie? Tu sú 4 znaky, ktoré treba sledovať:

 • pri kalkulačke musí byť výpočet presný a musí vychádzať z aktuálnych cien, podmienkou je samozrejme zahrnutie všetkých možných zliav, akcií a bonusov
 • siahnite radšej po tých poistných nástrojoch, ktoré sú už dlhšie na trhu, majú známe meno, sú dostatočne overené a majú tiež viac referencií od užívateľov
 • pri porovnaní by malo byť podmienkou, že si viete porovnať nielen ceny poistenia, ale aj nefinančné parametre a podmienky či dokonca asistenčné služby
 • plusom hlavne z hľadiska zvolenia optimálnej poistnej ochrany je, ak je porovnávač alebo kalkulačka súčasťou väčšieho poistného portálu aj s poradenstvom

Ak si nájdete kalkulačku či porovnávač, ktoré splnia všetky tieto podmienky, je veľmi pravdepodobné, že dokážete uzavrieť naozaj komplexné havarijné poistenie s dobrou cenou a zároveň za najlepších podmienok. Tie najlepšie poistné nástroje vám pomôžu aj s výberom správnej šírky poistenia či pripoistení.

Overenú a kvalitnú poistnú Kasko online kalkulačku nájdete aj priamo u nás:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here