Za poistky zaplatíme viac

0
646

Po tom ako štát zaviedol novú daň z neživotných poistení vo výške 8% sa všetky ceny neživotných poistení zdvihnú. Výnimku síce dostalo povinné zmluvné poistenie motorového vozidla PZP no ak si chcete priplatiť za havarijnú poistku zmeny sa Vás dotknú. Viacerým z nás už bola doručená pošta z poisťovní, v ktorej sa hovorilo o zdražovaní. Práve preto stojíme pred väčšou vlnou prepoisťovania resp. zmien poisťovní. Zmeny sa týkajú podpísaných zmlúv a novouzatvorených zmlúv. Poisťovňa Vám musí oznámenie o zvýšení ceny doručiť 10 týždňov vopred.

Ktoré poistenia zdražejú

Poisťovne novú osempercentnú daň samozrejme premietli do svojich cien, takže to zaplatíme my – poistení. Namietajú argumentom, že neživotné poistenia nie sú až také výnosné, aby mohli 8% strhnúť zo svojej marže. Netýka sa to iba poistenia auta, ale aj poistenia nášho bytu či domu, cestovného poistenia a úrazovej poistky.

Aké máme možnosti? Nové podmienky akceptovať nemusíte. Záleží iba na Vás či sa rozhodnete prehryznúť osempercentnú prirážku za daň k aktuálnej cene alebo radšej zvolíte cestu hľadania novej poisťovne s výhodnejšou ponukou poistenia. Väčšina ľudí bude voliť práve cestu nových výhodnejších (teda lacnejších) ponúk. Ak chcete ukončiť svoje aktuálne poistenie, výpoveď musíte doručiť do poistenie minimálne 6 týždňov pred výročím uzatvorenia zmluvy.

Ako dostať najlacnejšie a najlepšie poistenie?

Prakticky máte dve možnosti. Prvá z nich je časovo náročne a síce návšteva všetkých poisťovní za účelom získania ponúk. Druhou z nich je využitie bezplatnej online kalkulačky, ktorá Vám automaticky zhrnie ponuky zo všetkých slovenských poisťovní. Prehľad ponúk je samozrejme bezplatný a je len ná Vás či si z nejakej ponuky vyberiete. Samozrejme kalkulačka môže slúžiť aj ako overenie pre Vaše aktuálne poistenia. Ľahko prídete na to, či je vaša poistka až taká výhodná ako Vám povedali v konkrétnej poisťovni.

– Kalkulačku pre HAVARIJNÉ POISTENIE nájdete TU

– Kalkulačku pre ŽIVOTNÉ POISTENIE nájdete TU

– Kalkulačku pre POISTENIE NEHNUTEĽNOSTI nájdete TU

– Kalkulačku pre CESTOVNÉ POISTENIE nájdete TU

– Kalkulačku pre POISTENIE ZAMESTNANCA nájdete TU

– Kalkulačku pre PZP POISTENIE nájdete TU

4.9/5 - (38 votes)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here