Kúpno predajná zmluva auta, vzor

0
520

Ak sa chystáte na kúpu svojho prvého či nového auta, dôkladne sa predtým oboznámte s pojmom kúpno-predajná zmluva. Je to totiž najdôležitejší dokument nevyhnutný pre úspešný predaj a kúpu rozličného tovaru. Existuje viacero typov tejto zmluvy, napríklad kúpno-predajná zmluva na auto, kúpno-predajná zmluva na pozemok, kúpno-predajná zmluva na dom, byt či mobilný telefón.

Čo je to kúpno predajná zmluva?

Vo všeobecnosti je to záväzok medzi predávajúcim a kupujúcim, pri ktorom sa predávajúci zaväzuje predať kupujúcemu motorové vozidlo za cenu stanovenú v zmluve a kupujúci sa zaväzuje za vozidlo zaplatiť a prevziať si ho. Suma môže byť vyplatená dvomi spôsobmi – hotovosťou ihneď pri podpise zmluvy alebo bezhotovostne prevodom na účet. V druhom prípade musí kupujúci previesť sumu v deň podpísania kúpno-predajnej zmluvy!
Môže predávajúci od kúpno-predajnej zmluvy odstúpiť?
Áno, a to v prípade, že kupujúci neprevedie sumu v deň podpísania zmluvy. V lehote do 10 dní si musia obe zmluvné strany vrátiť poskytnuté služby (peniaze a tovar). Lehota plynie odo dňa doručenia písomného oznámenia o odstúpení od kúpno-predajnej zmluvy.

ikona cta modra
PZP POISTENIE ONLINE
– online vybavenie cez internet
– ponuky od všetkých poisťovní
– vybavenie do 10 minút
– najlacnejšie ponuky na trhu
– poistenie vybavíte z pohodlia domova


Čo obsahuje kúpno predajná zmluva na auto?

Ako prvé sú uvedené základné informácie o oboch zmluvných stranách – Meno, priezvisko, rodné číslo, adresa, číslo účtu, číslo občianskeho preukazu. Ďalej sa tam nachádzajú všetky dôležité informácie o vozidle – druh vozidla, cena vozidla, továrenská značka, typ, farba, rok výroby, číslo technického preukazu, stav vozidla, najazdené kilometre. Tiež sa tam nachádzajú chyby a nedostatky vozidla.
Dbajte na správne vyplnený predmet zmluvy, cenu, osobné údaje i všetky povinnosti i práva kupujúceho a predávajúceho.
Kúpno-predajná zmluva medzi fyzickou a právnickou osobou oprávňuje kupujúceho na prepis vozidla v evidencii. Kupujúci svojím podpisom vyhlasuje, že sa oboznámil so stavom vozidla, obhliadkou i skúšobnou jazdou. Predávajúci je povinný odovzdať kupujúcemu vozidlo v deň podpisu zmluvy, avšak vlastnícke právo vzniká až v momente uhradenia celej sumy!

V prílohe sa nachádza kúpno-predajná zmluva vzor, ktorú si pred kúpou dôkladne preštudujte alebo pri predaji ľahko zhotovíte.

Nezabudnite na PZP

Po kúpe vytúženého auta nezabudnite na to, že ak ho chcete prihlásiť, musíte mať uzatvorené pzp, inak na polícii nepochodíte. Odporúčame využiť online pzp kalkulačku. Zákonnú poistku si porovnáte a uzavriete jednoducho cez online pzp porovnanie.

4.9/5 - (88 votes)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here